Przyjrzyj się fotografii i odpowiedz na następujące pytanie, która kobieta to żona pacjenta? Ta zagadka podzieliła internautów, jednak jest banalnie prosta

Logiczne myślenie to pożyteczna umiejętność, która co prawda nie jest zauważalna na pierwszy rzut oka, ale niezwykle przydaje się w życiu, pomagając rozwiązać lub uniknąć wielu drobnych problemów.

Za logiczne myślenie dopowiada lewa półkula mózgu. Uruchamia się ona podczas gry w szachy, rozwiązywania quizów czy zagadek. Rozumowanie i myślenie jest złożoną umiejętnością wymagającą uwagi, pamięci, inteligencji oraz wiedzy. Logiczne wnioskowanie to nic innego jak zdolność do integrowania pewnych informacji w całość.

.

Dzięki tej umiejętności możemy skutecznie rozwiązywać wiele zadań i problemów, zarówno tych prywatnych, codziennych, zawodowych, naukowych czy szkolnych. Dzieje się tak, gdyż rozumowanie pozwala integrować ze sobą wiedzę, umiejętności, emocje i doświadczenia oraz informacje płynące z mediów czy otoczenia. Do poprawy logicznego myślenia przyczynia się rozwiązywanie przeróżnych łamigłówek. Dziś proponujemy wam jedną z nich!

.

Przyjrzyj się poniższej fotografii o odpowiedz na następujące pytanie, która kobieta to żona pacjenta?

Po dwóch stronach łóżka chorego mężczyzny widzimy dwie panie. Kobieta po prawej stronie rzewnie płacze i ociera oczy chusteczkami. Wygląda na to, że się martwi lub czegoś żałuje. Kobieta po lewej stronie jest nastawiona dość agresywnie. Ma złowieszczy wyraz twarzy i wskazuje palcem na płaczącą. Wydaje się, że ma jej coś do zarzucenia. Mężczyzna nie może odnaleźć się w całym zamieszaniu. Drapie się po głowie, a jego szeroko otwarte usta sugerują, że coś mówi lub usiłuje coś powiedzieć.

Na kolejnej stronie zajdziesz odpowiedź!

.

Wybór poprawnej odpowiedzi nie jest łatwy i pewnie sprawił niejednemu problem. Żona w tym przypadku jest tylko jedna i jest nią płacząca kobieta w zielonej bluzce. Dlaczego? Otóż kobieta wygląda na załamaną. Płacze i widać, że faktycznie martwi się o stan chorego. Można zatem wywnioskować, że faktycznie kocha mężczyznę w przeciwieństwie do pani po lewej stronie, która przybrała bardziej bojową postawę i kompletnie nie skupia się na pacjencie tylko na ataku przeciwniczki.

.

Poza tym pani w zielonej bluzce ma obrączkę na palcu, a kobieta w czerwonym jej nie ma. Kim zatem jest agresywna niewiasta po lewej? Śmiemy twierdzić, że to mama chorego mężczyzny, a zarazem teściowa kobiety po prawej stronie! Od razu widać, że ma pretensje do synowej. Nie pociesza płaczącej kobiety, tylko dołuje ją jeszcze bardziej.

Oczywiście, to tylko stereotyp. Uogólniony i uproszczony obraz zachowania teściowej. Jeśli nie zgadzacie się z interpretacją, nie obrażajcie się, pamiętajcie, że to tylko zabawa! 🙂

źródło: jestpozytywnie.pl

Share