Jarosław Sokołowski ps. „Masa” zajmował niegdyś wysoką pozycję w gangu pruszkowskim. Od kilku lat gangster-celebryta obecny jest w polskim show-biznesie za sprawą książek, w których rzekomo zdradza sekrety polskiej mafii.

Jarosław Sokołowski niedawno wypowiedział się na temat wpływów, które polscy gangsterzy mieli w branży disco polo. Po raz pierwszy ten temat ujrzał światło dzienne, gdy Marcin Miller (lider zespołu Boys) opowiedział o mafii i jej wpływie na muzyków lat 90.

Teraz skruszony świadek koronny Masa odniósł się do jego wypowiedzi. Jarosław Sokołowski w książce „Bandyci i celebryci” podkreślił, że gangsterzy tak naprawdę niewiele interesowali się branżą disco polo:

My tak naprawdę nie zajmowaliśmy się branżą disco polo. Wszystko, co mieliśmy z nimi wspólnego, to ściąganie haraczy.

Zdaniem Masy z pewnością nie może być mowy o tym, że polska mafia finansowała disco polo w latach 90. Tymczasem to właśnie takie informacje przewijały się wielokrotnie w polskich mediach i w śledztwach dziennikarskich.

Gangster-celebryta wspominał także swoją współpracę z jednym z twórców polskiego disco polo. Chodzi o lidera zespołu Top One:

Z liderem Top One otworzyłem knajpę z włoskim żarciem, potem zmieniliśmy menu na chińskie. Na koniec przejąłem lokal, bo on był słabym menadżerem i wspólny biznes nam nie szedł. Nie chciałem bez końca pakować mu kasy.

Warto jednak wspomnieć, że kontakty mafii pruszkowskiej sięgały bardzo głęboko i wpływały na działalność wielu polskich gwiazd. Do spotkań muzyków i gangsterów najczęściej dochodziło w dyskotekach, gdzie organizowane były koncerty.

To właśnie w tych dyskotekach często toczyło się życie mafii. Gangsterzy rozprowadzali w nich narkotyki, organizowali spotkania czy po prostu bawili się.

O kontaktach mafii i gwiazd polskiego show-biznesu donosili dziennikarze śledczy na łamach popularnych czasopism. Jeden z tytułów, który pojawił się na ich łamach niedługo po rozbiciu gangu pruszkowskiego, brzmiał: „Koniec mafii, koniec disco polo!”.

Na portalu "Życie" dowiesz się również... ZENEK MARTYNIUK PRZERYWA MILCZENIE! WYJAWIA SEKRET Z ŻYCIA SWOJEJ RODZINY

Warto sobie przypomnieć... ZENEK MARTYNIUK O PORWANIU JEGO SYNA. TEGO NIKT SIĘ NIE SPODZIEWAŁ

Portal "Życie" informował także o... GENIALNA PIOSENKA NA PIERWSZY TANIEC DLA FANÓW DISCO POLO. CZY STANIE SIĘ HITEM POLSKICH WESEL