Uwaga! Niezwykle ważna informacja dla wszystkich emerytów właśnie ujrzała światło dzienne. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wystosował istotne ogłoszenie, w którym zapewnia, że wszystkie świadczenia zostaną dostarczone przed świętami, a seniorzy nie muszą się o nic obawiać. Każdy powinien to przeczytać!

Świadczenia emerytalne od wielu lat budzą spore zainteresowanie. Temat ten jest poruszany nie tylko przez same osoby otrzymujące pieniądze, ale także przez ludzi młodszych, gdyż emerytury w Polsce są zaskakująco niskie. Wiele osób wyraża swoje oburzenie faktem, że seniorzy często nie mogą pozwolić sobie na zakup podstawowych produktów spożywczych czy chemicznych.

Terminy otrzymywania świadczeń także pozostają dla wielu zagadką. Emerytury przyznawane są zawsze w sześć dni miesiąca: 5, 6, 10, 15, 20 oraz 25. Taki rozkład ma na celu mniejsze obłożenie w punktach odbioru, a także odciążenie listonoszy.

Co z emeryturami przypadającymi w Święta Bożego Narodzenia?

Osoby, które odbierają swoje świadczenia w ostatni z terminów zastanawiają się, czy emerytury przypadające w dzień świąt dotrą przed terminem, czy może po? Rzecznik prasowy ZUS-u, Iwona Kowalska – Matis uspokaja wszystkich emerytów mówiąc, że wszystkie świadczenia powinny dotrzeć maksymalnie do 23 grudnia.

- Ponieważ w grudniu ostatni termin płatności wypada w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia, wszyscy emeryci i renciści z terminu 25 grudnia otrzymają wypłatę najpóźniej 23 grudnia. Mam nadzieję, że poczta stanie na wysokości zadania i nasi klienci dostaną pieniądze możliwie szybko – mówi rzecznik prasowy.