Najnowsza wypowiedź znanego publicysty katolickiego, Tomasza Terlikowskiego na temat wiary w naszym kraju może zaskoczyć wiele osób. Czy Polska przestaje być krajem katolickim?

Kwestia wiary chrześcijańskiej w Polsce od wielu lat była tematem obecnym w niemalże każdym domu. Na przestrzeni lat poglądy religijne uległy ogromnym zmianom, a wszystko to za sprawą wielu skandali i kontrowersji wypływających wprost z Kościoła. Od wiary odwracają się głównie młodsze pokolenia. Czy to oznacza, że Polska, mająca status kraju katolickiego wkrótce przestanie go posiadać?

W tej sprawie wypowiedział się znany publicysta i intelektualista katolicki, Tomasz Terlikowski.

Polska przestaje być krajem katolickim?!

Tomasz Terlikowski został zapytany o to, czy Polska nadal ma status jednego z najbardziej katolickich krajów w Europie. Publicysta stanowczo odpowiedział, że nie, a proces laicyzacji i odchodzenia od Kościoła trwa w Polsce od lat i nie jest to nic dziwnego. Taka sytuacja była w pełni do przewidzenia.

- Widzę rzeczywistość i ona mnie nie zaskakuje. Proces laicyzacji społeczeństw Europy zachodzi od dziesięcioleci. Polska długo była wyjątkiem na tle Europy, bo tu te procesy zachodziły dużo wolniej. W końcu jednak przyszły i do nas - wyznał publicysta.