Najnowsza prognoza pogody na nadchodzący tydzień może ucieszyć naprawdę wiele osób. Czy czekają nas białe święta pierwszy raz od wielu lat? To bardzo możliwe. Synoptycy zapowiadają prawdziwe załamanie pogody. Koniecznie przeczytaj, ponieważ w związku ze świątecznymi wyjazdami warto także przygotować się na różne warunki na drogach!

Jak powszechnie wiadomo, zima ma zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników. Zdecydowanie do tej drugiej grupy należą kierowcy, którzy obawiają się jazdy w trudnych warunkach. W Święta Bożego Narodzenia migrujemy pomiędzy rodzinami czy znajomymi i często zdarza się, że owe trasy są dość dalekie.

Z drugiej strony zaś białe Święta mają zupełnie inny charakter, są bardziej magiczne i wyjątkowe niż takie, z jakimi przyszło nam się mierzyć w ostatnich latach – czyli wilgotne i deszczowe.

Czy święta będą białe?

Według najnowszych prognoz synoptyków istnieje spore prawdopodobieństwo, że tegoroczne święta, pierwszy raz od roku 2010 będą białe i mroźne! Meterolodzy zapowiadają, że już od poniedziałku, czyli 20 grudnia nadejdzie nad Polskę fala mroźnego powietrza, temperatury spadną poniżej zera, a także zacznie padać śnieg. Taka aura ma utrzymać się przez co najmniej tydzień, zatem bardzo możliwe, że czekają nas prawdziwie zimowe święta.