Wśród celebrytów zabierających głos w sprawie koronawirusa znalazła się także Marzena Kipiel-Sztuka. Aktorka, która znana jest głównie z tego, że wcieliłaa się w rolę Halinki w popularnym w telewizji Polsat serialu „Świat według Kiepskich”, nie szczędziła ostrych słów z kierunku swoich rodaków.

Aktorka nie podzielała zachowania wywołanego pandemią. Co takiego powiedziała?

Marzena Kipiel-Sztuka ostro o Polakach, którzy szturmem ruszyli na sklepy.

Aktorka nie rozumie zachowania Polaków, którzy kupowali wszystko w hurtowych ilościach

- Nie kupuję niczego w hurtowych ilościach, jak robią ci, którzy ulegli panice i w amoku czyszczą półki ze wszystkiego. Moje podejście jest zdroworozsądkowe. (...) Nie robię zapasów ryżu, makaronu ani konserw. To samo dotyczy także innych towarów. Nie wyczyszczę półek z mydła, żeli antybakteryjnych i papieru toaletowego. Nie zamierzam ze swojego mieszkania zrobić hurtowni - powiedziała w rozmowie z tygodnikiem "Twoje Imperium".

Zdaniem aktorki robienie zakupów na zapas, to marnowanie żywności, która kupiona w zapasie nie zostanie spożyta i ulegnie zepsuciu.

Myśle przede wszystkim o innych. Ci, którzy bez umiaru ogołacają sklepy, pozbawiają wielu ludzi możliwości zakupu niezbędnych produktów. A przecież i tak nie zjedzą wszystkiego naraz, później wyrzucą jedzenie - twierdzi.

Zachowania rodaków bezpośrednio dotknęły aktorki.

Od jakiegoś czasu codziennie biorę leki na nadciśnienie. A teraz tych niezbędnych dla mnie leków zabrakło w całej Legnicy! Podobnie jak brakuje leków przeciwbólowych. To, że odwołano kilka moich koncertów, jestem w stanie zrozumieć. Ale tego, że pozbawiono mnie leków, już nie – mówi Marzena Kipiel-Sztuka.

Przypomnij sobie o… ZANURZ STOPY W CIEPŁEJ WODZIE Z TYMI SKŁADNIKAMI. EFEKT BĘDZIE NATYCHMIASTOWY

Jak informował portal Życie: JAK POPRAWNIE JEŚĆ MANDARYNKI? TEN BŁĄD JEST BARDZO POWSZECHNY, WYSTRZEGAJ SIĘ GO

Portal Życie pisał również o… DLA TYCH ZNAKÓW ZODIAKÓW PRZEWIDZIANA JEST SPORA KASA. KTO W TYM ROKU MOŻE LICZYĆ NA PRZYPŁYW GOTÓWKI