Istnieje wiele różnych sposobów na przywrócenie równowagi w swoim organizmie. Jedni sięgają w tym celu po odpowiednie pokarmy, inni decydują się na czasową lub stałą zmianę jadłospisu, zaś jeszcze inni skupiają się na działaniu od zewnątrz.

Najlepiej, gdy wszystkie te elementy będą szły w parze. Poniżej przedstawiamy kilka sposobów na oczyszczające i mocno relaksujące zabiegi, w których skupiamy się na stopach.

Oczyszczanie organizmu przez kąpiel stóp

Jak uważają Chińczycy, na stopach znajduje się wiele punktów energii. Są one powiązane ze wszystkimi organami w ludzkim ciele.

To właśnie dlatego bardzo mocno skupiają się oni na stopach. Proponują kąpiele, dzięki którym oczyścimy i zregenerujemy nasz organizm.

Pierwszą propozycją jest jonowa kąpiel stóp, w której czerpiemy z korzyści, jakie daje elektroliza – prąd wywołuje w naszym ciele reakcje chemiczne, dzięki którym oczyszczamy organizm.

By ją przygotować, należy zagotować wodę i przelać do miski, dodać 1 szklankę soli Epsom, 1 szklankę soli morskiej, wymieszać składniki. Następnie dodać 1 szklankę jabłkowego octu balsamicznego oraz 2 szklanki sody oczyszczonej i 2-3 krople olejku zapachowego, wymieszać i moczyć stopy przez 30 minut.

Innym pomysłem na oczyszczającą kąpiel jest przygotowanie mieszanki z glinką. Wystarczy nalać wody do garnka, zagotować, dodać ½ szklanki soli Epsom i rozpuścić ją w wodzie. Później dodać ½ szklanki glinki i 3-4 krople olejku zapachowego, przelać do miski i moczyć stopy przez 30 minut.

Kąpiel z glinką zapewni nam oczyszczenie, a także dawkę magnezu.

Niektórzy preferują kąpiel tlenową – tu potrzebna jest miska wypełniona gorącą wodą. Wystarczy dodać do niej 1 łyżkę imbiru w proszku oraz 2 szklanki nadtlenku wodoru, a później moczyć stopy przez 30 minut.

Innym, gotowym sposobem są również podkładki pod stopy. Wystarczy przyłożyć je do podeszw przed pójściem spać i trzymać je przez całą noc. Po przebudzeniu wyrzucić – będą czarne, ponieważ pochłaniają toksyny. Można stosować tę metodę nawet codziennie.

Przypomnij sobie o… CZY ZASTANAWIAŁEŚ SIĘ KIEDYKOLWIEK DO CZEGO SŁUŻY CZERWONA ZATYCZKA NA NAKRĘTCE DO TEGO NAPOJU? ODGRYWA ONA DOŚĆ ISTOTNĄ ROLĘ

Jak informował portal Życie: NIE POPEŁNIAJ TEGO BŁĘDU. PRZEZ TO TWOJA MONSTERA MOŻE SZYBKO ZWIĘDNĄĆ

Portal Życie pisał również o… DLA TYCH ZNAKÓW ZODIAKÓW PRZEWIDZIANA JEST SPORA KASA. KTO W TYM ROKU MOŻE LICZYĆ NA PRZYPŁYW GOTÓWKI