Rośliny stanowią piękne dekoracje i ożywią każde wnętrze. Jednak to nie ich jedyne zalety – posiadanie niektórych z nich świetnie wpłynie na nasze zdrowie.

Istnieje wiele roślin, które mogą pięknie ozdobić nasze mieszkanie. Dodatkowym atutem posiadania sporej ilości kwiatów jest również fakt, że większość z nich doskonale oczyści powietrze, a także pomoże nam się zrelaksować.

Dzięki temu Twoja monstera będzie dużo piękniejsza

Wiecznie zielone monstery są roślinami doniczkowymi, które upiększają każde mieszkanie. Jednak są pewne błędy w ich pielęgnacji, które sprawią, że nie będą dobrymi ozdobami. Co zatem zrobić, by rosły piękne i zdrowe, tak, by przez kolejne lata mogły cieszyć nasze oczy?

Co kwiat, to inne potrzeby. Jedne wolą więcej wody, drugie mniej, jedne więcej światła, drugie niekoniecznie. A wiecie jakie potrzeby ma monstera? Przede wszystkim, roślina ta nie potrzebuje dużo światła.

Monstery nie powinny stać na parapecie i blisko promieni słonecznych, świetnie radzą sobie one w ciemniejszych miejscach.

Monsterę najlepiej postawić w ciemniejszym kącie. Przez promienie słoneczne może ona stracić swój niesamowity, zielony kolor. Jej liście stałyby się wyblakłe. Idealnym pomieszczeniem dla monstery jest pokój do którego nie docierają promienie słoneczne, na przykład korytarz.

Monstera powinna być podlewana umiarkowanie. Od maja do października zazwyczaj 1-2 razy w tygodniu, a od listopada do kwietnia – raz na trzy tygodnie.

Ponadto woda, którą podlewamy naszą monsterę, powinna być odstana. Idealną temperaturą dla monstery jest 18–24°C, choć dobrze czuje się także w chłodniejszych pomieszczeniach.

Zobacz także: KUPISZ TYLKO RAZ, A Z PEWNOŚCIĄ NIE POŻAŁUJESZ. JAKIE ZIOŁA I WARZYWA MOŻNA HODOWAĆ BEZ KOŃCA

Może zainteresuje Cię to: NAJLEPSZY SPOSÓB NA ORGANICZNĄ UPRAWĘ ROŚLIN. JAK PRZYGOTOWAĆ HERBATĘ KOMPOSTOWĄ

Portal "Życie" informował o: TO NIEPRAWDOPODOBNE. DZIĘKI TEJ MODLITWIE PEWNA KOBIETA DOZNAŁA PRAWDZIWEGO CUDU