Wyjątkowe właściwości prozdrowotne imbiru

Imbir od dawnych lat stosowany był w medycynie w celu łagodzenia nudności. To jeden z najlepszych naturalnych sposobów, aby poradzić sobie z mdłościami w czasie ciąży. Wiele kobiet twierdzi, że działa nie mniej skutecznie niż leki na receptę.

Roślina ta znana jest także ze swoich właściwości przeciwzapalnych. Z tego względu świetnie sprawdzi się dla osób aktywnych fizycznie pragnących zmniejszyć bolesność mięśni po ćwiczeniach.

Co więcej imbir może być stosowany na bóle i sztywność stawów spowodowanych stanami zapalnymi czy też przy bolesnych miesiączkach.

Najczęściej wykorzystywany jest jednak przy dolegliwościach związanych z żołądkiem. Bowiem pomaga w opróżnianiu żołądka, dlatego świetnie sprawdzi się u osób odczuwających dyskomfort po posiłku lub niestrwaności.

Jak zapewnić sobie nieograniczony dostęp do imbiru?

Ze względu na wyjątkowe właściwości prozdrowtne imbiru warto wprowadzić go do codziennej diety. Mozna dodawać go do potraw, herbaty czy domowych lekarstw. Jak się okazuje, jego uprawa nie jest wcale trudna i można to zrobić samodzielnie w domu.

Aby mieć pewność, że imbir będzie rósł najlepiej udać się do sklepu ogrodniczego. Bowiem do imbiru dostępnego w sklepach często dodawany jest inhibitor wzrostu.

Potrzebna będzie także dobrze odsączona, bogata ziemia doniczkowa oraz szeroka, płytka doniczka, gdyż korzenie imbiru powinny rosnąć poziomo.

Uprawa imbiru w domu

W pierwszej kolejności należy zanurzyć korzeń imbiru w wodzie i pozostawić na noc.

Do doniczki wsypujemy ziemię i umieszczamy w niej korzeń imbiru w taki sposób, aby zielone oczka były skierowane w górę. Następnie przykrywamy go około 3- do 5-centymetrową warstwą gleby.

Zawartość doniczki podlewamy i umieszczamy w stosunkowo ciepłym, ale zacienionym miejscu.

Roślinę nalezy regularne podlewać. Warto jednak pamiętać, że imbir rośnie dość powoli, dlatego na pędy często trzeba poczekać kilka tygodni.

Zobacz także: KUPISZ TYLKO RAZ, A Z PEWNOŚCIĄ NIE POŻAŁUJESZ. JAKIE ZIOŁA I WARZYWA MOŻNA HODOWAĆ BEZ KOŃCA

Może zainteresuje Cię to: NAJLEPSZY SPOSÓB NA ORGANICZNĄ UPRAWĘ ROŚLIN. JAK PRZYGOTOWAĆ  HERBATĘ KOMPOSTOWĄ

Portal "Życie" poleca: POGODA NAS NIE ROZPIESZCZA. SZYKUJE SPORE NIESPODZIANKI NA WEEKEND