Szampan to jeden z nieodłącznych elementów niemal każdego wydarzenia - od Sylwestra przez ślub aż po urodziny czy rozpoczęcie nowej pracy. Niezależnie od tego, co się dzieje to świetna propozycja, aby celebrować wyjątkowe chwile.

Czasami po otwarciu szampana w butelce zostaje jeszcze trochę trunku. W takiej sytuacji wiele osób może zastanawiać się, co zrobić, aby nie zmarnować tych pozostałości.

Jak się okazuje, problem ten bardzo łatwo rozwiążesz!

Czy niedopity szampan nadaje się wyłącznie do wylania?

Większości osób z pewnością zdarzyło się kiedyś nie dopić szampana po imprezie. Pojawiają się wtedy wątpliwości, co zrobić, aby nie zmarnować trunku, szczególnie jeśli w butelce pozostało go dużo.

Wylanie zupełnie nie wchodzi wtedy w grę, a pozostawienie butelki bez zatyczki zakończy się tym, że uleci z niej całkowicie gaz. W takim przypadku warto skorzystać z pewnych trików, które pozwolą zachować bąbelki w środku.

Sposób przechowywania otwartego szampana

Najprostszym sposobem na przechowywanie otwartego szampana tak, aby nie stracił swoich właściwości jest wsadzenie do szyjki schłodzonej łyżki. W ten sposób można zachować znacznie większą ilość bąbelków w butelce.

Mimo, że wydaje się to nieprawdopodobne, to jednak metoda ma swoje naukowe wyjaśnienie. Dzięki metalowej łyżce szyjka schłodzi się szybciej niż dolna część butelki, co spowoduje efekt "korka powietrznego".

W ten sposób przepływ gazu zostanie odcięty, przez co bąbelki nie będą mogły wydostać się na zewnątrz. To doskonałe rozwiązanie w przypadku, kiedy brakuje specjalnej zatyczki do szampana i korka, a korek pierwotnie zamykający butelkę rozprężył się i nie mieści się w butelce.

Metoda na ponowne zakorkowanie szampana

Po otwarciu butelki szampana warto zachować korek, aby w razie potrzeby móc go ponownie wykorzystać.

W pierwszej kolejności należy odciąć jego fragment, który wchodzi bezpośrednio do butelki, co pozwoli uzyskać nieco mniejszy o 2 do 3 milimetrów rozmiar. Ten krok ma ogromne znaczenie, gdyż od tego zależy, czy sztuczka uda się.

Na koniec wystarczy wsadzić przygotowany korek do butelki i ściągnąć mniejszy korek.

W ten sposób można nalać gościom szampana, a jeśli zostanie w nim jakakolwiek zawartość, to wystarczy włożyć czerwony korek z powrotem na miejsce.

Może zainteresuje Cię to: NAJLEPSZE SPOSOBY NA POZBYCIE SIĘ ZMECHACEŃ. TWOJE UBRANIA ZNÓW BĘDĄ WYGLĄDAĆ JAK NOWE

Polecamy także: NIE MASZ KARNISZA, A CHCESZ CIESZYĆ SIĘ PIĘKNYMI FIRANAMI? SĄ NA TO SPOSOBY, JAKIE

Portal "Życie" informował o: W TEN PROSTY SPOSÓB MOŻNA UCHRONIĆ SIĘ PRZED KORONAWIRUSEM. OFICJALNE ZALECENIA DLA OSÓB MAJĄCYCH KONTAKT Z LUDŹMI