Zmagasz się z problemem zmechaceń, które sprawiają, że twoje ubraniu już po kilku unoszeniach wyglądają jak stare i zniszczone? Podpowiadamy, jak radzić sobie w walce z defektami na materiałach.

Golarka do ubrań

Najprostszym i najpopularniejszym narzędziem w walce ze zmechaceniami jest golarka. Urządzenie to jest łatwe w użyciu i tanie. Można kupić je w każdym sklepie RTV i AGD. Golarka radzi sobie z grudkami na materiałach dzięki ostrzu, które ucina wystające nad materiał wypustki. Jej użycie jest bardzo łatwe. Wystarczy przejechać po ubraniu golarką, a ona zbierze za sobą zmechacenia, które gromadzą się w specjalnie skonstruowanym po to zbiorniczku. Golarki zazwyczaj działają na baterie. Są również takie, które mają akumulatorki, które pozwalają ładować m.in. przez USB.

Rolka

W walce z klaczkami czasami wystarcza rolki do ubrań. Ich główną funkcją jest zbieranie z ubrania paprochów i sierści zwierząt. Są też specjalnie stworzone do zbierania zmechaceń rolki, które wyłapują i wyrywają zmechacenia z materiału.

Wałki do włosów

Walki do włosów, a konkretniej walki z rzepami świetnie sprawdza się w walce z klaczkami. Wystarczy kilkukrotnie przejechać wałkiem po powierzchni ubrania, a owinięty na nim rzep zetrze wszystkie wystające klaczki.

Pumeks

Pozbywanie się zmechaceń z ubrań za pomocą pumeksu, to metoda stara jak świat. Znały i stosowały ją nasze babcie. Aby pozbyć się zmechaceń z ubrań wystarczy delikatnie przejechać po materiale pumeksem. Co ważne, należy to robić delikatnie. Zbyt mocne dociśniecie, może spowodować przerwanie struktury tkaniny.

Przypomnij sobie o… SKĄD BIERZE SIĘ PLEŚĆ W DONICZCE Z KWIATAMI? SKUTECZNE METODY, ABY SIĘ JEJ POZBYĆ