Nic dziwnego. Rośliny nawilżają powietrze i pochłaniają szereg szkodliwych substancji. Większość dnia spędzamy w pomieszczeniach, czy to w biurach, centrach handlowych czy w domu.

Gdy potrzebna jest pomoc roślin w odświeżeniu aury w pomieszczeniu

We wnętrzach przebywamy przez dziewięćdziesiąt procent czasu, a wraz z tym coraz większą wagę przywiązuje się do wpływu tego stylu życia na nasze zdrowie i psychikę. Wiele osób zrozumiało już, jak ważny jest relaks po wymagającym maratonie pracy i spacer na łonie natury.

Odpowiednią wagę przywiązuje się również do zieleni w miejscu pracy i w gospodarstwach domowych. Kilka badań dotyczyło już wpływu roślin zielonych na wydajność pracy. Opiera się na nich, że zieleń w miejscu pracy i w domu może poprawić wydajność, a także wspierać odporność. Rośliny mają zdolność pochłaniania substancji z powietrza, które nie odpowiadają ludziom.

chlorophytum i aralia dzięki swoim licznym liściom pomagają oczyszczać powietrze. Są łatwe do trzymania i wymagają niewielkiej konserwacji. Inne rośliny przeciwko szkodliwym substancjom pełnią funkcję pochłaniacza: Azalia eliminująca amoniak z powietrza, natomiast bluszcz benzen absorbuje.

Do łazienki lub kuchni wybierz filodendron lub anturium, które pochłaniają pewne substancje znajdujące się w produktach gospodarstwa domowego. Rośliny te są przystosowane do wilgotnych pomieszczeń i są łatwe w pielęgnacji. W przypadku lżejszych pomieszczeń wybierz kalateę. Dzięki oryginalnemu, dekoracyjnemu ulistnieniu szybko oczyszcza otaczające powietrze.

Konopie dziobowe są niezwykle popularne. Wynika to głównie z faktu, że konopie dziobowe są bardzo łatwe w pielęgnacji – prawie niezniszczalne. W rzeczywistości konopie siewne są również jedną z roślin oczyszczających powietrze, które mogą filtrować z powietrza zanieczyszczenia, takie jak benzen i formaldehyd. Zielona lilia nie tylko filtruje zanieczyszczenia, takie jak formaldehyd z powietrza, ale także wiąże ksyleny z powietrza. Ksylen może być wchłaniany przez skórę lub drogi oddechowe i rozpuszcza się m.in. ból głowy.

O tym się mówi: Od stycznia 2022 roku zapłacimy więcej. Jedna ze składek pójdzie mocno do góry. W kogo podwyżka uderzy najmocniej

Zerknij: Marta Manowska w Grecji opowiada o swoim weselu? Gwiazda TVP ładuje baterie przed nowym sezonem w TVP. Pokazała niesamowite zdjęcie