Jak podaje portal "O2", storczyki od lat cieszą się w naszym kraju niesłabnącą popularnością. Opieka nad nimi nie zawsze jest prosta. Co zrobić, żeby utrzymać je w dobrej kondycji i cieszyć się pięknem kwitnących kwiatów? Ten prosty patent stosowany przez hodowców w Szwecji z pewnością w tym pomoże.

Sposób na storczyki

Nie ma wątpliwości, że storczyki skradły serca Polaków. Znajdziemy je w domach, w biurach i wielu innych przestrzeniach. Nic dziwnego, rośliny te zachwycają pięknymi kwiatami. Niestety opieka nad nimi nie należy do najłatwiejszych. Niewłaściwa pielęgnacja może niestety doprowadzić do obumierania rośliny. Co zrobić, kiedy korzenie storczyka usuwają i od dłuższego czasu nie pojawiają się kwiaty?

Helen Norvall w szwedzkiej gazecie "Expressen" podzieliła się swoim niezwykłym patentem, znacznie ułatwiającym opiekę nad storczykami. Kobieta przyznała, że przez dwa lata jej storczyki nie chciały w ogóle zakwitnąć. Wtedy postanowiła wypróbować patent z przezroczystym wazonem. Na czym polega trik?

Storczyk/YouTube @Wiem
Storczyk/YouTube @Wiem
Storczyk/YouTube @Wiem

Obumierającego storczyka bardzo delikatnie wyjmujemy z doniczki. Należy dokładnie oczyścić szczoteczką korzenie rośliny. Do przeżroczystej osłonki lub wazonu nalewamy wody - należy wypełnić wazon do połowy. Następnie delikatnie umieszczamy w środku storczyka i odkładamy na słoneczne stanowisko, pamiętając, aby nasłonecznienie nie było zbyt intensywne.

W tym czasie nalezy wymieniać wodę w wazonie lub doniczce kilkukrotnie - zawsze kiedy przestaje być klarowna i czysta. Kiedy nasz storczyk będzie w lepszej kondycji i znów zacznie kwitnąć, wówczas możemy ponownie wsadzić go do doniczki.

Storczyki/YouTube @Wiem
Storczyki/YouTube @Wiem
Storczyki/YouTube @Wiem

O tym warto pamiętać

Storczyki najlepiej czują się w temperaturze oscylującej w granicach 21-25 stopni w ciągu dnia. W nocy powinna ona wynosić od 16-18 stopni Celsjusza. Takie wahania temperatur korzystnie wpływają na kwitnienie.

Storczyki należy trzymać na jasnym stanowisku, w rozproszonym świetle. Najlepiej jeśli będzie to parapet od strony zachodniej i południowo-zachodniej.

A jakie wy macie patenty na uprawę storczyków?

To też może cię zainteresować: O tym zastosowaniu foli aluminiowej wielu nie miało pojęcia. Pomoże uporać się z dość powszechnym problemem. Wystarczy owinąć nią stopy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Mocny felieton ojca Leona Knabit. Znamienne słowa o współczesnych mężczyznach

O tym się mówi: ZUS może zmniejszyć lub zawiesić wypłacane świadczenie. Kiedy może do tego dojść? Jak tego uniknąć