Regularne publikacje na osobistym blogu ojca Leona Knabita ukazują jego myśli na tematy związane ze zwykłymi ludźmi, duchowością i tym, co w życiu każdego z nas powinno być najcenniejsze. jego nowy felieton poświęcony jest rodzinie, miłości i roli matki i ojca w tej podstawowej komórce społecznbej, jaką jest rodzina.

Czy podejście matki do syna ma wpływ na jego dorosłość?

Niezwykłe pedagogiczne spojrzenie na rolę matki i ojca w rodzinie przedstawił w swoim felietonie ojciec Leon. "Miłość musi być wymagająca" to tekst, z którym zgodziła by się większość pedagogów i matek, których młodość pamięta lata 50., 60. itp. Wiele współczesnych mam także podziela jego poglądy w temacie wychowania dzieci i dobrze wiedzą współczesne mamy, że ich podejście i postawa rodzicielska kreują późniejszych dorosłych mężczyzn i kobiety.

Nie ma nic gorszego, niż mama która nie wyciąga konsekwencji za nieodpowiednie zachowanie swoich dzieci. Pobłażanie im i ciągłe tłumaczenie ich występków generuje powstawanie pokolenia bez zasad i z poczuciem bezkarności. Ojciec Leon w swoim felietonie "Miłość musi być wymagająca" rozkłada na części pierwsze rolę rodziny w życiu dziecka, rolę mamy i taty.

Opisał także mechanizm, w którym spotykamy przykłady dobrych żon i złych mężów, czyli odwrotności tego, co można było zaobserwować kiedyś. Obecnie według duchownego mężczyźni nie biorą odpowiedzialności ani za dom i rodzinę, ani za wypowiedziane przez siebie słowa.

Ta niesamowita pedagogiczna rozprawka pokazuje, w jaki sposób matka powinna postepować z synem, aby wychować go na dobrego człowieka, męża i ojca - Bardzo cenimy troskę matki o syna. Jednak miłość musi być wymagająca. Jeśli matka naprawdę kocha syna, wtedy stawia mu wymagania. Uczy pracowitości, porządku, punktualności, odpowiedzialności za dom i odpowiedzialności za wypowiedziane słowa. Pobłażanie dziecku, nadmierne oszczędzanie go sprawia to, że czuje się jakby pępowina jeszcze nie była odcięta, a on wciąż jest takim maminsynkiem, pudelkiem.

Gdy taki "pudelek" w końcu wejdzie w związek małżeński, staje się udręką zarówno dla swojej żony, jak i dla swoich ewemtualnych dzieci.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Złe wieści na temat zdrowia Wiesława Gołasa. Aktor pilnie hospitalizowany. Co się stało

Zerknij: Niepokojące doniesienia o stanie zdrowia Maryli Rodowicz. Artystka trafiła do szpitala. Co się stało