Jak podaje portal "Wirtualna Polska", choć pranie zdaje się czynnością dość prostą, to i przy nim może dojść do niechcianych wpadek. Jedną z nich jest zafarbowanie białych ciuchów. Na szczęście istnieje prosty i sprawdzony patent, który pozwoli się uporać z tym problemem. Efekt zaskoczy niejedną panią i pana domu.

Jak poradzić sobie z zafarbowanym praniem

Nawet najlepszym zdarzyło się choć raz omyłkowo wrzucić do białego prania kolorową lub czarną rzecz. Niestety efekty takiej pomyłki mogą być dość przykre i skończyć się zafarbowanym praniem. Na szczęście jest prosty sposób na przywrócenie ciuchom ich białego odcienia. Do tego nie trzeba wydawać pieniędzy na drogie środki chemiczne - wystarcza to, co znajdziesz w domu!

Liść laurowy/YouTube @Aktualności 360
Liść laurowy/YouTube @Aktualności 360
Liść laurowy/YouTube @Aktualności 360

Aby przywrócić biel zafarbowanym ciuchom, jest wykorzystanie liścia laurowego. Wystarczy kilka z nich zagotować w garnku z wodą i odstawić na kwadrans. Po tym czasie do miski z zafarbowaną odzieżą i zalać je przygotowaną miksturą. Całość trzymamy w misce do momentu, aż wywar całkowicie nie ostygnie. Potem wyciągamy ciuchy.

To jednak nie koniec. Po wyjęciu z wywaru ciuchów, należy do niego wsypać proszek do pieczenia (ok. 4-5 paczek) i 1-2 łyżki kuchenne sody oczyszczonej. Wszystkie składniki należy wymieszać do całkowitego rozpuszczenia i ponownie umieścić w miksturze zafarbowane białe ubrania. Tym razm powinno się moczyć około 2-3 godziny. Po upływie tego czasu odzież należy wyprać w pralce zgodnie z zaleceniami podanymi na metce.

Pranie w pralce/YouTube @Ula Pedantula
Pranie w pralce/YouTube @Ula Pedantula
Pranie w pralce/YouTube @Ula Pedantula

Efekt użycia tych prostych składników z pewnością was zaskoczy!

A wy, macie jakieś sprawdzone sposoby na przywrócenie bieli zafarbowanym tkaninom?

To też może cię zainteresować: Dlaczego posypanie mięsa sodą oczyszczoną przed gotowaniem to świetny pomysł

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: To, co zobaczyła mama na elektronicznej niani przyprawiło ją o szybsze bicie serca. Chłopiec o mało nie przypłacił tego życiem. Co się stało

O tym się mówi: Zabierając ten gatunek grzyba do domu narażasz siebie i domowników na niebezpieczeństwo. Wystarczy odrobina, by stracić życie