Teraz, gdy w Polsce i na całym świecie panuje pandemia koronawirusa, samo wspomnienie o chorobie czy nawet zauważenie u siebie pojedynczych objawów potrafi wywołać paniczne reakcje. Okazuje się, że wielu z nas czuje się zagrożonych i nie do końca wie, jak sobie z tym poradzić.

Ze względu na obecne nastroje samo wspomnienie o wirusie z Wuhan często kończy się długą dyskusją i smutnymi wnioskami, a co dopiero mówić o zarażeniu. Gdy słyszymy, że ktoś został zarażony, nierzadko uznajemy, że brzmi to jak wyrok.

Jednak wcale nie musi tak być. Pani Barbara Penderecka-Piotrowska, siostra Krzysztofa Pendereckiego, została zarażona koronawirusem i wyzdrowiała.

Barbara Penderecka-Piotrowska. Źródło: se.pl
Barbara Penderecka-Piotrowska. Źródło: se.pl
Barbara Penderecka-Piotrowska. Źródło: se.pl

Jak skutecznie zwalczyć koronawirusa?

Pani Barbara Penderecka-Piotrowska ma 80 lat. Na co dzień mieszka w Żorach, na Śląsku. Gdy wykryto u niej zarażenie, trafiła do Szpitala Wojewódzkiego w Tychach.

Na początku sądziła, że jej dolegliwości spowodowane są zatruciem pokarmowym po zjedzeniu owoców morza. Później, gdy dołączyły do nich ból głowy i uszu oraz kaszel, a kilka dni później także majaki oraz wyczerpanie, najbliżsi zaczęli się niepokoić i zadzwonili po karetkę.

W końcu trafiła do szpitala, a ze względu na fakt, że wtedy, 20 marca, niewiele było wiadomo o leczeniu koronawirusa, pani Barbara Penderecka-Piotrowska była jedną z osób, na których testowano nowe metody.

Podano jej leki przeciwgorączkowe i kroplówki, a później przez dwa dni „hodowano wirusa”, dzięki czemu upewniano się, jak go później leczyć – konieczny był dobry wybór antybiotyku już za pierwszym razem.

Udało jej się wygrać z koronawirusem. Źródło: interia.pl
Udało jej się wygrać z koronawirusem. Źródło: interia.pl
Udało jej się wygrać z koronawirusem. Źródło: interia.pl

Później, po wdrożeniu leczenia, przeniesiono panią Barbarę na oddział kardiologiczny, który ze względu na liczbę pacjentów został zamieniony na oddział zakaźny. 10 kwietnia pani Barbara Penderecka-Piotrowska wyszła ze szpitala, już całkowicie zdrowa.

Teraz, tak, jak zalecili jej lekarze, jest w trakcie domowej kwarantanny.

Przypomnij sobie o… CO ZROBIĆ, BY WSZYSCY BYLI POD WRAŻENIEM NASZYCH ROŚLIN? WYSTARCZY, ŻE SKORZYSTASZ Z TEGO, CO MASZ POD RĘKĄ

Jak informował portal Życie: WAŻNY SZCZEGÓŁ, O KTÓRYM MOŻNA ZAPOMNIEĆ PODCZAS POBYTU W SKLEPIE. JEŚLI GO NIE UWZGLĘDNIMY, ROBIENIE WIĘKSZYCH ZAKUPÓW STRACI SENS

Portal Życie pisał również o… OSZUŚCI PONOWNIE W NATARCIU. NAJWIĘKSZY POLSKI BANK RADZI, CO ZROBIĆ, BY PIENIĄDZE NA KONTACH BYŁY BEZPIECZNE