Jak podaje portal "O2", wiele osób rezygnuje z kupowania kurek nie chcąc tracić czasu na ich czyszczenie. Jeśli szukacie sposobu na oczyszczenie tego wyjątkowo smacznego gatunku grzybów, jest pewien sprawdzony i banalny, a co najważniejsze szybki trik, który to ułatwi. Na czym polega?

Czyszczenie kurek

Wiele osób odmawia sobie kupowania kurek, chcąc uniknąć mozolnego ich oczyszczania. Czyszczenie grzyb po grzybie może zająć dużo czasu. Pewnie próbowaliście już namaczania i płukania, które nie przynosiły zamierzonego efektu, a do tego kurki robiły się sflaczałe i rozmoczone. Inni obsypują kurkui mąką tyle, że później grzyby trzeba z niej obtrzepywać, tracąc czas.

Kurki/YouTube @Skutecznie.TV
Kurki/YouTube @Skutecznie.TV
Kurki/YouTube @Skutecznie.TV

Na szczęście jest prosty patent na oczyszczenie kurek z piachu. Oczywiście nie zagwarantujemy, że uda się pozbyć absolutnie wszystkich ziarenka, ale nie oszukujmy się - nawet czyszczenie szczotką grzyba po grzybie nie gwarantuje, że na kurce nie pozostanie jedno ziarenko. Z pewnością jednak uda ci się oszczędzić czas.

Portal "O2" podpowiada, żeby umieścić w miseczce 150 gramów kurek i zasypać je łyżką stołową soli. Następnie całość zalewamy wrzątkiem, a następnie mieszamy. Kiedy już to zrobimy odczekujemy, aż kurki wypłyną na wierzch (może to potrwać około 30-40 sekund). Wszystkie zanieczyszczenia powinny opaść na dno miseczki. Grzyby wyławiamy cedzakiem na sitko i czekamy aż ociekną. Możemy je też osuszyć papierowym ręcznikiem.

Kurki w misce/YouTube @Skutecznie.TV
Kurki w misce/YouTube @Skutecznie.TV
Kurki w misce/YouTube @Skutecznie.TV

W zależności od stopnia zanieczyszczenia grzybów można cały zabieg powtórzyć raz lub dwa. Ważne aby nie przekroczyć łącznie trzech płukań. Niestety w zetknięciu z wodą kurki tracą na jędrności.

A może wy macie jakieś swoje sprawdzone patenty na oczyszczanie kurek lub innych grzybów?

To też może cię zainteresować: Zabawna wpadka prowadzącego „Panoramę” skrytykowana przez internautów. O tym błędzie z poziomu szkoły podstawowej Karol Gnat szybko nie zapomni

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Nagranie niezwykłego tornada obiegło sieć. Lej utworzyła przerażająca liczba komarów

O tym się mówi: Miejsce ostatniego spoczynku Krzysztofa Krawczyka będzie wzorowane na należącym do Elvisa? Menadżer słynnego piosenkarza zmieścił wymowną wiadomość