Jeśli ukąszenie owada lub użądlenie spowoduje ciężką reakcję, natychmiast uzyskaj pomoc medyczną. Jeśli jesteś w ciąży, koniecznie powiedz o tym swojemu lekarzowi. W przypadku ugryzienia lub użądlenia, które nie jest poważne, głównym celem jest po prostu złagodzenie bólu i dyskomfortu.

Pamiętaj o umyciu, dezynfekcji, zabezpiecseniu, złagodzeniu bólu i swędzenia

Wypróbuj te wskazówki, aby opanować podstawowe skutki użądlenia i ukąszenia w domu. Ogólne ukąszenia owadów. Kłujące? Palące? Mrowiejące? Uspokój je kostką lodu, zimną myjką, balsamem kalaminowym, pastą z sody oczyszczonej lub dostępną bez recepty maścią hydrokortyzonową.

W przypadku komarów lub innych drobnych ukąszeń, wypróbuj balsam kalaminowy. Jeśli ugryzie Cię gatunek pająka z mniej toksycznym jadem, domowe sposoby na ukąszenia pająków mogą zminimalizować ból i dyskomfort oraz przyspieszyć gojenie.

źródło: YouTube/TenTego

W przypadku poważniejszych reakcji ugryzienia pająka możesz użyć tych samych środków po leczeniu. Najpierw porozmawiaj z lekarzem. Kiedy odkryjesz łagodne ukąszenie pająka, najpierw umyj obszar mydłem i wodą, aby usunąć jad, brud lub bakterie, które mogą dostać się do krwioobiegu przez ranę kłuta. Możesz znaleźć kojący zimny kompres lub okład z lodu i możesz założyć bandaż, aby chronić ranę.

Przed zakryciem ugryzienia rozważ użycie kremu leczniczego dostępnego bez recepty. Większość reakcji na ukąszenia i użądlenia owadów jest łagodna, powodując niewiele więcej niż zaczerwienienie, swędzenie, pieczenie lub niewielki obrzęk. Rzadko ukąszenia i użądlenia owadów, na przykład pszczoły, osy, szerszenia, mrówki ognistej lub skorpiona, mogą powodować poważne reakcje. Niektóre owady również przenoszą choroby.

Jakie macie własne sposoby?

O tym się mówi: Ostatnie pożegnanie Jerzego Janeczka. Serialowy Witia Pawlak pożegnany był z honorami

Zerknij: Zaginął 15-letni Igor Sawiński. Chłopak wyszedł z domu i do tej pory nie wrócił. Rodzice i policja prosząc wszystkich o pomoc