Nie da się ukryć, że każdy z nas, kto posiada w domu, a szczególnie w ogrodzie czy na działce piękne kwiaty chciałby, aby ich kwiatostany wyglądały jak najpiękniej i były jak najbujniejsze aż do późnej jesieni. Podobno jest w przypadku roślin, które rodzą owoce. Co jednak zrobić, aby uzyskać tak wspaniały wzrost już w okresie letnim, kiedy teoretycznie okres nawożenia roślin minął?

To nieprawda – w większości przypadków rośliny i kwiaty potrzebują dostarczania składników mineralnych w postaci nawozu również latem. W sklepach ogrodniczych możemy znaleźć naprawdę szeroki wybór środków do nawożenia, jednak wiele osób nie wie, czym się kierować przy wyborze i jak prawidłowo je stosować.

Jak nawozić kwiaty latem? Rośliny potrzebują zasilenia składnikami mineralnymi również teraz

Dlaczego nawożenie roślin w okresie letnim jest równie ważne? Ponieważ rośliny potrzebują zasilenia w pierwiastki odżywcze, aby mieć dobre warunki do wzrostu., a także do właściwego przeprowadzania fotosyntezy, co przekłada się na rozwój kwiatostanów i owoców.

Jak informuje serwis Interia, bardzo obfite nawożenie jest jednak zbędne, gdyż większość składników odżywczych czerpią z gleby. W przypadku roślin doniczkowych warto jednak przyłożyć się do nawożenia bardziej, gdyż rośliny szybciej zużywają składniki pokarmowe z niewielkiej ilości gleby.

Wśród nawozów możemy znaleźć takie w postaci granulek do rozpuszczenia w wodzie i podlewania gleby lub mieszania z glebą, a także te płynne. Nawozy dzielą się na wieloskładnikowe i jednoskładnikowe.

Warto pamiętać, że latem przeprowadza się nawożenie pogłówne – chodzi o odpowiednie dawkowanie w okresie wegetacji roślin, a jesienią należy przestać to robić, aby rośliny mogły w naturalny sposób przygotować się do okresu spoczynku.

Nawozić powinniśmy zasadniczo wszystkie rosnące latem rośliny, uwzględniając żywopłoty, młode drzewa owoce i szybko wzrastające krzewy. Rośliny doniczkowe warto nawozić raz w miesiącu w okresie wegetacji.

Kwiaty/Youtube @rifgarden

Jak informował portal "Życie Polska": WAŻNE INFORMACJE DLA MILIONÓW POLAKÓW. MINISTER FINALNIE UJAWNIŁ, KIEDY I W JAKICH REGIONACH ZOSTANĄ WDROŻONE NOWE OBOSTRZENIA. CZWARTA FALA WKRÓTCE

Przypomnij sobie: BOHATERKA „ŚLUBU OD PIERWSZEGO WEJRZENIA” PRZYJĘŁA OŚWIADCZYNY UKOCHANEGO. AGATA POKAZAŁA PIERŚCIONEK I NARZECZONEGO. PRZEŻYWA TERAZ NIESAMOWITY CZAS

Portal "Życie Polska" pisał również: DONALD TUSK I RAFAŁA TRZASKOWSKI MAJĄ POMYSŁ NA PODZIAŁ WŁADZY MIĘDZY SOBĄ? OGÓLNOPOLSKIE MEDIA DOTARŁY DO NIEOFICJALNYCH SZCZEGÓŁÓW. BĘDZIE GORĄCO

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: W TRAKCIE REMONTU ZABYTKOWEGO KOŚCIOŁA DOKONANO NIESAMOWITEGO ODKRYCIA. ROBOTNICY ONIEMIELI NA NIEZWYKŁY WIDOK. CHODZI O MALOWIDŁA ZE ŚREDNIOWIECZA