Nie można też zostawiać jedzenia na parapecie. Okazuje się, że takie niekompatybilne produkty mogą stać obok siebie w naszej lodówce: ryba obok pomarańczy, słoik kompotu, barszcz i to wszystko na jednej półce. Dotyczy to szczególnie tych, którzy mają małą lodówkę.

W rezultacie uzyskuje się następującą sytuację: w pobliżu znajdują się produkty, które rozprowadzają swój aromat i takie, które pochłaniają różne zapachy, jak gąbka.

A jeśli zgłodniejesz i otworzysz taką lodówkę, chęć jedzenia może zniknąć na długi czas. Ten problem dotyczy wielu gospodyń domowych.

Kolejnym problemem jest lód, który tworzy się na ściankach lodówki. Faktem jest, że gdy działa z pełną mocą, na ścianach wewnątrz często tworzy się warstwa śniegu i lodu. Może to negatywnie wpłynąć na działanie lodówki, dlatego należy podjąć środki.

Nie powinieneś otwierać wówczas lodówki, bo zobaczysz Antarktydę. I to się często zdarza.

Żywność leżąca w pobliżu ściany lodówki lekko zamarza. Wpływa to na jej jakość i smak.

Wszystkie opisane powyżej problemy można rozwiązać w bardzo prosty sposób. Ta metoda była również testowana przez nasze mamy i babcie, nadal pozostaje aktualna. Jeśli na jednej z półek lodówki postawisz szklankę wody, w której rozpuszcza się soda, wszystkie te problemy znikną. Potrzebna nam ilość sody to 3-4 łyżeczki.

Woda powinna być nie zimna, ale nie za ciepła. Do tego przepisu nadaje się nawet zwykła woda z kranu. Po wymieszaniu sody oczyszczonej z wodą w określonych proporcjach szklankę należy umieścić w lodówce. Teraz obce zapachy nie zepsują jakości Twoich produktów.

Sekret tego narzędzia polega na tym, że soda zawiera składnik taki jak wodorowęglan sodu. Ten element po prostu zniszczy lód, więc nie będzie na ścianach lodówki.

Szklanka wody z sodą oczyszczoną w lodówce to gwarancja braku nieprzyjemnych zapachów. Teraz jabłko będzie pachniało jak jabłko, ryba będzie pachniała jak ryba, a czosnek będzie pachniał jak czosnek. Opary sody oczyszczonej zapobiegają mieszaniu się zapachów. Ten przepis był używany przez gospodynie od bardzo dawna, zwróć na to również uwagę!

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Edward Miszczak przyćmił jesienną ramówkę TVN? Jak zaprezentował się na pierwszym wystąpieniu jako małżonek Anny

Zerknij: Aleksandra Kwaśniewska zachwyciła na jesiennej ramówce TVN-u. Jak się prezentowała nowa prowadząca "Miasto Kobiet"