Zatkany zlew to jeden z częstszych kuchennych problemów. Najczęściej, aby się go pozbyć sięgamy po rożnego rodzaju detergenty. Niewielu jednak wie, że można radzić sobie z nim domowymi sposobami. Jakimi? Dowiecie się z artkułu poniżej.

Sól, soda i ocet

Jednym z najskuteczniejszych i najmocniejszych domowych sposobów na odetkanie odpływu, jest stworzenie „środka” na bazie sody, soli kuchennej oraz octu. Aby poradzić sobie z problemem, należy do odpływu wsypać pół szklanki sody, a także ¼ szklanki soli kuchennej i wszystko zalać gorącym octem.

Odpływ należy zamknąć przy pomocy korka lub jeśli go nie posiadamy czy np. wytworzona piana jest zbyt mocna – garnkiem czy miseczką. Po upływie 15 minut należy zalać odpływ ciepłą wodą i gotowe.

Sól kuchenna

Użycie soli kuchennej po to, by odetkać odpływ w zlewie, nie jest tak skuteczne jak użycie wyżej wymienionych składników. Jednak zdarza się tak, że jesteśmy w sytuacji, w której nie mamy pod ręką sody ani octu, wtedy należy sięgnąć po sól kuchenną, a w razie potrzeby powtórzyć czynność kilkukrotnie.

Do odpływu należy wsypać pół szklanki soli kuchennej, a następnie wlać szklankę wrzątku. Zakorkować i pozostawić na 15 min. Po upływie tego czasu zalać bieżąca wadą.

Jeśli środki nie pomagają - trzeba spróbować ręcznie

Czasami zdarza się tak, że zator jest na tyle silny, że nie da się go usunąć za pomocą środków chemicznych i konieczne jest pozbycie się go mechanicznie. W tej sytuacji należy wyciągnąć wszystkie rzeczy z szafki spod zlewu, a następnie pod rury położyć miskę, która zabezpieczy szafkę przed zalaniem. Następnie należy je rozkręcić i wyczyścić za pomocą specjalnej spirali.

Może zainteresuje Cię to: MAGDA GESSLER MA ZA SOBĄ TRUDNE CHWILE. NIEWIELU WIEDZIAŁA O TYM, JAK MOCNO LOS JĄ DOŚWIADCZYŁ

Zobacz także: POSIADASZ W DOMU JEDNĄ Z TYCH ROŚLIN DONICZKOWYCH? OKAZUJE SIĘ, ŻE MOGĄ WYWOŁAĆ U LUDZI PRZYKRE KONSEKWENCJE