Zioła i przyprawy są nieodłącznym elementem każdej potrawy. Jeśli chcesz swoim daniom dodać wyjątkowego smaku, wybieraj lepiej świeże ulepszacze.

Okazuje się, że stworzenie własnego mini ogrodu z przyprawami i ziołami wcale nie jest takie trudne, a te gatunki są wyjątkowo łatwe w hodowli.

Kolendra

Kolendra potrzebuje gleby o neutralnej kwasowości. Nasiona rośliny należy zasiać w rzędach i pamiętać o regularnym podlewaniu. Następnie czekaj cierpliwe kilka tygodni na wyrośnięcie pierwszych liści.

Koper

Doniczkę z koprem przede wszystkim należy umieścić w jasnym miejscu. Pamiętaj także o regularnym podlewaniu i raz na dwa tygodnie warto użyć także nawozu mineralnego.

Pietruszka

Nasiona pietruszki zasyp niewielką ilością ziemi, a następnie pozostaw ją w ciemnym miejscu. Cierpliwie podlewaj roślinkę co drugi i dzień i czekaj na pojawienie się pierwszych listków. Wtedy możesz umieścić doniczkę w oświetlonym pomieszczeniu.

Rozmaryn

Nasiona rozmarynu umieść w wilgotnej ziemi na głębokość 1,5 cm. Pamiętaj o regularnym podlewaniu, gdyż ziemia powinna być wilgotna. Rozmaryn, co jakiś czas, powinien być także wystawiany na świeże powietrze.

Szałwia

Nasiona szałwii również musisz zasiać w wilgotnej ziemi i dbać o to, by gleba była odpowiednio nawilżona. Gdy szałwia już dojrzeje, warto ją przesadzić do większej donicy.

Tymianek

Nasiona tymianku zasiej w donicy o wysokości 15 cm i zasyp 1 cm ziemi. Gleba powinna być delikatnie nawilżona. Tymianek nie lubi, gdy ma sucho, ale też nie potrzebuje zbyt intensywnego podlewania.

Oregano

Nasiona umieść w ziemi na głębokość około 0,5 cm. Pamiętaj, że oregano potrzebuje bardzo dużo słońca. Na początku podlewaj do codziennie, a gdy dojrzeje wystarczy co dwa dni.

Może zainteresuje Cię to: PODLAŁA STORCZYKI WYWAREM Z CZOSNKU. EFEKTY SĄ ZDUMIEWAJĄCE

Portal "Życie" informował o: SKRZYDŁOKWIAT, ROŚLINA O WYJĄTKOWYCH WŁAŚCIWOŚCIACH. CO WARTO WIEDZIEĆ O JEJ PIELĘGNACJI