Dbanie o rośliny to prawdziwa sztuka. Co kwiat, to inne upodobania. Zdziwisz się, co najbardziej lubią storczyki.

Jak się okazuje storczyki lubią czosnek. Podlewanie rośliny dwa razy w miesiącu wywarem z czosnku, świetnie wpłynie na jej wygląd i ogólnie poprawi jej kondycję.

Czosnkowy syrop do storczyków. Jak przygotować?

Storczyki to rośliny charakteryzujące się pięknymi kwiatami. Aby nie opadły trzeba o nie szczególnie zadbać. Jak się okazuje z pomocą może przyjść czosnkowy nawóz domowej roboty. Wystarczy, że przyrządzisz odpowiedni wywar i podlejesz nim roślinę dwa razy w miesiącu, efekty będę zdumiewające.

Pamiętaj! Wywar należy przygotować bezpośrednio przed podlewaniem kwiatów. Mieszanka może stać maksymalnie do 2 dni. Później trzeba ją wyrzucić i przygotować nową.

Przepis na czosnkowy nawóz

Składniki:

1 litr ciepłej wody,

3 ząbki czosnku

Czosnek należy zblendować lub przecinać przez praskę. Letnią wodę w temperaturze mniej więcej 35 stopni należy wlać do słoika. Dodaj do niej rozgnieciony czosnek, zakręć i wstrząśnij. Odstaw na 24 godziny.

Przygotowany wywar przelej do miski i wstaw do niej storczyka. Pozwól, by korzenie rośliny nasiąknęły mieszanką przez około 30 minut. Następnie wyciągnij roślinę i włóż do doniczki.

Co ważne, niektórzy twierdza że czosnek odpowiedzialny jest za powstawanie na liściach storczyków przebarwień, aby tego uniknąć, sprawdź najpierw jak mieszanka podzielała na twoje kwiaty. Wykorzystaj do tego jeden z nich, jeżeli się sprawdzi, możesz poddać kuracji kolejne rośliny.

Jeśli kuracja zadziała, twoje storczyki będą dłużej niż zwykle kwitły, a także obrodzą się pięknymi kwiatami.

Przypomnij sobie o… KTO BY POMYŚLAŁ, JAKI EFEKT MOŻNA UZYSKAĆ WKŁADAJĄC KAWAŁEK RURY OPLECIONEJ SIATKĄ DO DONICZKI. TO NIESAMOWITE

Jak informował portal Życie: CHCESZ DŁUŻEJ CIESZYĆ SIĘ SWOIMI UBRANIAMI? JEST NA TO SKUTECZNY SPOSÓB. WYSTARCZY, ŻE ZROBISZ JEDNĄ BANALNIE PROSTĄ RZECZ

Portal Życie pisał również o… NAJSKUTECZNIEJSZE SPOSOBY NA CZYSZCZENIE ŻELAZKA. CO ZROBIĆ, BY PODCZAS PRASOWANIA NIE NISZCZYĆ UBRAŃ