Wiele dostępnym na rynku środków piorących, nie spełnia naszych oczekiwań. Czasami z oszczędności lub chęci przyłożenia własnej cegiełki do poprawy środowiska, sięgamy po alternatywne środki piorące.

Środki piorące dostępne w sklepach często mają negatywny wpływ na nasze ubrania

Jednym z nich jest soda oczyszczona, która ma wiele zastosowań. Przede wszystkim jest głównym składnikiem tradycyjnych proszków do prania, a dodatkowo ma działanie wybielające.

Podczas prania sklepowymi detergentami, nasze ubrania często zbyt szybko się niszczą. Chemia, która znajduje się w środkach piorących ma silne działanie, które często uszkadza włókna delikatnych tkanin.

Oprócz sody oczyszczonej możemy użyć jeszcze jednego składnika. Jak się okazuje, przy pomocy popularnej przyprawy możemy zrobić pranie! Ten sposób nie niszczy naszych ubrań, co więcej – pozwala utrzymaj je w dobrej kondycji i cieszyć się nimi na dłużej.

Jednym z najczęstszym problemów pranych w automatach ubrań, jest zbyt szybka utrata ich kolorów. Dzięki temu łatwemu sposobowi, nasze ubrania zachowają swoje intensywne kolory na dłużej. Wystarczy do prania dodać łyżeczkę… pieprzu!

Co ciekawe, pieprz dodany do prania potrafi „wyciągnąć” z naszych ubrań nadmiar chemii, która „kradnie” pierwotny kolor naszych ubrań. Pieprz nie zalega w włóknach tkanin, bo jest z nim wypłukiwany pod koniec prania.

Co najważniejsze, metoda ta jest w pełni bezpieczna, a co ważne skuteczna i bardzo tania.