Soda oczyszczona to niezwodny składnik w polskiej kuchni. Jednak oprócz zastosowań kulinarnych ma ona również skuteczne zastosowania w sprzątaniu. Nie od dziś wiadomo, że połączenie sody i octu usuwa nawet najtrudniejsze osady z mydła w łazience czy zabrudzenia piekarnika.

Jak się okazuje moc sody można wykorzystywać także w walce z pleśnią. Pleśń pojawia się w naszych domach często zupełnie niespodziewanie. Jej przyczyną jest najczęściej duża wilgotność powietrza w pomieszczeniu w połączeniu z umiarkowanymi, raczej chłodnymi temperaturami.

Pleśń występuje w miejscach, w których wilgoć się skrapla pozostawiając, ciemne bądź żółte, nieestetyczne plamy. Największym siedliskiem pleśni sa kąty ścian, powierzchnie nad oknem czy pod parapetami.

Pleśń jest bardzo szkodliwa dla organizmu

Pleśń oprócz tego, iż nie wygląda zbyt atrakcyjnie jest również bardzo szkodliwa. Mianowicie powoduje astmy i infekcje. Zagrzybienie może nawet wpływać na ogólny stan zdrowia, przez co osoby przebywające w pomieszczeniach, gdzie występuje, chorują znacznie częściej niż ci, którzy mieszkają w wolnych od pleśni przestrzeniach.

Jak poradzić sobie z pleśnią?

Usuwanie pleśni często jest bardzo kosztowne i czasochłonne. Preparaty oferowane w sklepach są drogie i nieskuteczne. Zdarza się również, że ich składy pozostawiają wiele do życzenia i w momencie ich użycia najlepiej nie przebywać w danym pomieszczeniu.

Co zrobić jednak, gdy nie mamy gdzie się przenieść na czas walki z pleśnią? Wtedy najlepiej skorzystać z niezawodnych, domowych sposobów. Z pomocą wówczas przychodzi składnik, który każdy z nas ma w kuchni - czyli nic innego niż soda oczyszczona!

Wystarczy odrobinę sody wetrzeć w zagrzybione miejsce, najlepiej przy użyciu szczoteczki. Taki domowy preparat należy zostawić na kilka godzin. Bakteriobójcze właściwości sody skutecznie poradzą sobie z zabrudzeniami.

Dla uzyskania lepszego efektu warto tę czynność powtarzać. Co istotne, soda nie jest szkodliwa dla naszego organizmu, więc można ją stosować bez najmniejszych obaw o nasze zdrowie.

Przypomnij sobie o: MASZ PROBLEM Z NIEPRZYJEMNYM ZAPACHEM W LODÓWCE? POZNAJ NIEZAWODNE DOMOWE SPOSOBY, KTÓRE POMOŻE CI GO ROZWIĄZAĆ

Jak informował portal "Życie": TEN SPOSÓB GOTOWANIA JAJEK JEST GENIALNY. WCALE NIE POTRZEBA DO TEGO WODY

Portal "Życie" pisał również: MAŁO KTO O NIEJ SŁYSZAŁ. MARANTA TO ROŚLINA O WYJĄTKOWYCH LIŚCIACH I NIETYPOWYCH WŁAŚCIWOŚCIACH. JAK O NIĄ DBAĆ