Idelany sposób na śniadanie? Jajecznica albo jajko ugotowane na twardo. Te proste przepisy wciąż dla wielu są podstawą dobrego śniadania. I choć przygotowanie jajek wcale nie wymaga specjalnych umiejętności kulinarnych, istnieje wiele sposobów podawania tych zdrowych przysmaków.

Często zdarza się tak, że mamy niewiele czasu na śniadanie. Chcąc zjeść coś pożywnego stawiamy właśnie na jajka. Niestety zdarza się tak, że gotowanie wody zajmuje nam zbyt wiele czasu. Okazuje się, że wcale nie trzeba rezygnować z ulubionych jaj na twardo lub miękko.

Są sposoby, które pozwolą nam ugotować jajka bez wody. Jak to możliwe? Przekonajcie się sami.

Przyrządzanie jajek bez użycia wody

Zamiast wody i garnka wystarczy piekarnik. Trzeba ustawić piekarnik na 160 stopni i chwilę go nagrzać. Następnie włożyć jajka do foremek na babeczki. Jajka należy wyjąć, w zależności od tego, jak bardzo ścięte jaja lubimy. Zaleca się, aby nie trzymać jaj w piekarniku dłużej niż 30 minut.

Po wyjęciu foremki z piekarnika należy zachować szczególną ostrożność. Jaja będą gorące, więc lepiej chwilę zaczekać, zanim weźmie się je do ręki.

W piekarniku można również przyrządzić jajko sadzone. Ci, którzy nie mają czasu na stanie nad patelnią mogą śmiało skorzystać z tego sposobu. Wystarczy rozbić jajko w odpowiednim naczyniu i włożyć do rozgrzanego piekarnika.

Taki sposób przygotowywania sadzonych jaj jest szybszy i przede wszystkim zdrowszy. Mianowicie nie używamy tłuszczu.

Przypomnij sobie o: MASZ PROBLEM Z NIEPRZYJEMNYM ZAPACHEM W LODÓWCE? POZNAJ NIEZAWODNE DOMOWE SPOSOBY, KTÓRE POMOŻE CI GO ROZWIĄZAĆ

Jak informował portal "Życie": TYCH PRZEDMIOTÓW NIE WOLNO MYĆ W ZMYWARCE. MOGĄ SIĘ SZYBKO ZNISZCZYĆ

Portal "Życie" pisał również: NIETYPOWE ZASTOSOWANIE SODY OCZYSZCZONEJ. NIE MIAŁEŚ O NICH POJĘCIA