Sodę oczyszczoną zna każdy. Nie każdy jednak wie, że ten niezwykły środek ma tyle zastowań. Proszek możemy używać nie tylko w kuchni, ale także w łazience. Soda oczyszczona świetnie sprawdzi się jako środek piorący, a także czyszczący. Jakie zastosowania ma jeszcze soda?

Tani i ekologiczny proszek do prania

Soda oczyszczona jest składnikiem wielu detergentów piorących. O tym, że jest ona składnikiem proszku do prania wiedzą wszyscy, nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że jest nim sama w sobie. Plusów używania sody doczyszczonej do prania jest wiele. Soda oczyszczona jest tania, a co więcej- przyjazna środowisku. Co ważne – soda jes5t delikatniejsza od normalnego proszku, dlatego też świetnie sprawdzi się jako środek piorący przeznaczony dla ludzi z wrażliwą skórą, a także dzieci i niemowląt.

Dodatek do białego proszku

Soda oczyszczona ma działanie wybielające. Dodana do proszku do prania białych tkanin, wzmocni jego efekt. Wystarczy dodać poł szklanki sody do pralki, a efekt będzie zdumiewający. Dodatkowo, w sodzie można moczyć bieliznę. Pozostawiona na noc w wodzie z sodą oczyszczoną zmiękczy trudny do usunięcia brud z białych skarpetek.

Usuwa nieprzyjemne zapachy

Soda jest bardzo dobrym neutralizatorem zapachów. Dodana do płukania pozwoli pozbyć się uciążliwych zapachów.

Pozwala pozbyć się trudnych do usunięcia plam

Mieszanka z czterech łyżek sody oczyszczonej rozpuszczonej w szklance wody, to idealny sposób na uciążliwe plamy. Papka nałożona na trzy, cztery godziny na plamę np. z potu czy smoły, z łatwością się jej pozbędzie.

Przypomnij sobie o… W 2020 ROKU POLAKÓW DOTKNĄ KOLEJNE PODWYŻKI. CO BĘDZIE DROŻSZE

Jak informował portal Życie: OTO BANALNIE PROSTY SPOSÓB NA PIĘKNIE PACHNĄCE UBRANIA

Portal Życie pisał również o… CZY ZNACIE TE SZTUCZKI ZE SODĄ OCZYSZCZONĄ