To zaskakująco prosty i w dodatku tani sposób na odświeżenie swetrów i bluzek, szczególnie zimową porą. Już jedna kostka mydła o intensywnym zapachu pozwoli umilić zimowe poranki i zapewnić świeży zapach ulubionych ubrań na długi czas.

Taki „odświeżacz” tkanin ma swój dodatkowy plus - praktycznie się nie zużywa, a zapach zachowuje trwałość mimo upływu czasu. Nie potrafią tego nawet najdroższe zawieszki zapachowe. W dowolnym momencie można też wykorzystać je do kąpieli.

Dla zwolenników zero waste świetną opcją będzie wykorzystanie jako odświeżacza resztek mydła, które niełatwo wykorzystać do mycia, a szkoda wyrzucić. Półka w szafie będzie dla nich doskonałym miejscem! To prosty i tani sposób na zapewnienie ubraniom świeżości na długi czas.

Jeżeli ten sposób jest według Ciebie interesujący, możesz spróbować również innego triku. Włóż do szafy kubeczek ryżu. Dzięki temu unikniesz niechcianych zapachów, np. stęchlizny. Surowy ryż ma zdolność pochłaniania wilgoci. Ugotowany zdecydowanie się do tego nie nadaje.

Warto sobie przypomnieć: JAK CZĘSTO NALEŻY PRAĆ POŚCIEL. MA TO OGROMNY WPŁYW NA NASZE ZDROWIE

Portal "Życie" pisał: MYJĄC PODŁOGI ZOSTAWIASZ SMUGI? NIE POPEŁNIAJ WIĘCEJ TEGO BŁĘDU

Portal "Życie" pisał również o: NIE MA KOŃCA ZAMIESZANIE WOKÓŁ KSIĘCIA ANDRZEJA. WYCHODZI NA JAW, JAKIE SEKRETY SKRYWAŁ PRZED ELŻBIETĄ II