Święta to czas, kiedy wiele godzin spędza się przy rodzinnym stole, na którym nie brakuje pysznych, ale i też ciężkostrawnych potraw. Są jednak sposoby, które w łatwy sposób potrafią temu zaradzić. Okazuje się, że sekret tkwi w przyprawach.

Przyprawy nie tylko poprawiają smak potraw nadając im aromatycznego, wyrazistego charakteru, ale mają także wpływ na to, jak zostaną one przyswojone przez nasz organizm. Niektóre z nich nie tylko przyspieszają metabolizm, ale także zapobiegają odkładaniu się zbędnych kalorii.

Na jakie przyprawy warto postawić?

IMBIR

Imbir zawiera związki fenolowe, które łagodzą podrażnienia jelit i usprawniają pracę żołądka. Ponadto przyprawa ta reguluje poziom kwasów żołądkowych. Najważniejsze jest jednak to, że imbir wpływa na to, ile kalorii spalimy.

Jego regularne stosowanie poprawi nie tylko stan naszego zdrowia, ale także nasz wygląd. Dodatkowo można go używać praktycznie do każdej potrawy, a nawet i napoju.

MIĘTA

Mięta to doskonały środek stosowany w problemach trawiennych. Herbaty miętowe nie są obce wielu osobom mającym problemy z niestrawnością. Wszystko dlatego, iż mięta działa rozkurczowo oraz pobudza nasz żołądek do pracy.

Mięta dodana do dań nie tylko wspomaga trawienie, ale także hamuje apetyt. Dodatkowo również wybitnie smakuje i nieziemsko pachnie.

KOPER WŁOSKI

Koper włoski jest doskonałym źródłem błonnika, który usprawnia funkcjonowanie jelit. Ponadto pomaga regulować poziom kwasów żołądkowych. Dodawanie kopru do potraw pomaga zredukować zaparcia oraz wspomaga trawienie cieżkostrawnych dań.

KOZIERADKA

Ta przyprawa często wchodzi w skład mieszanek curry. Ponadto jest dobrze znana w kuchni indyjskiej. Nasiona kozieradki również mają wpływ na pracę naszego układu pokarmowego. Przyprawa zawiera dużo błonnika oraz sprzyja redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej.

ROZMARYN

Rozmaryn jest bardzo znaną w polskiej kuchni przyprawą. Dodawany, szczególnie do tłustych potraw mięsnych ułatwia ich przyswajanie. Przyprawa ta obniża poziom cukru we krwi, łagodzi bóle żołądka i wspomaga pracę wątroby.

Warto sobie przypomnieć...TEN OWOC PODBIJA POLSKIE MARKETY. JAK JEŚĆ KAKI I GDZIE GO KUPIĆ? MA ZASKAKUJĄCE WŁAŚCIWOŚCI ZDROWOTNE

Portal "Życie" pisał: MAGDA GESSLER ZDRADZA, CO SIĘ KRYJE W SKLEPOWYCH ŚLEDZIACH. EKSPERCI OSTRZEGAJĄ, MOŻNA STRACIĆ ZDROWIE

Informował również...GIS OSTRZEGA PRZED JEDZENIEM JAJEK TEJ POPULARNEJ MARKI. W WIELU PARTIACH WYKRYTO SALMONELLĘ