Okres jesienno-zimowy to czas, kiedy nasza odporność spada i szybko łapiemy różne infekcje. Zmienne warunki pogodowe wzmagają podatność zachorowań na przeziębienia i grypy. I choć, często wielu z nas stara się odpowiednio zabezpieczyć przed chorobą, czasem ona i tak nas dopada w najmniej oczekiwanym momencie.

Okazuje się, że kiedy dostrzeżemy pierwsze obiawy infekcji to wcale nie musimy spieszyć do apteki. Istnieją domowe sposoby, które w równie skuteczny sposób pozwolą nam pozbyć się uciążliwego przeziębienia.

Mowa tu o bluszczyku kurdybanku. Roślina ta dodana do rosołu, np. zamiast pietruszki od razu postawi Cię na nogi. Mianowicie, działa ona bakteriobójczo oraz przeciwzapalnie. Ponadto, leczy infekcje gardła i nieżyty oskrzeli. Przez wielu zalecana jest także w celu oczyszczenia płuc i oskrzeli.

Dodatkowo, jest bardzo aromatyczna i zapewnia potrawie wyrazisty smak. Warto wiec, skorzystać z tego, co daje nam natura zanim zdecydujemy się kupić sztuczne medykamenty.

Jakie jeszcze właściwości ma bluszczyk kurdybanek?

Bluszczyk kurdybanek to powszechnie znana roślina, która najczęściej traktowana jest jak zwykły chwast. Niewielu wie o jej właściwościach leczniczych, a szkoda, bo bluszczyk wspomaga pracę wielu narządów oraz zapobiega wspomnianym już infekcjom.

Roślina występuje powszechnie w całej Europie oraz w umiarkowanych strefach Azji, na Syberii czy w Ameryce Północnej. Jego wartość najbardziej jest jednak doceniana m.in. w naszym kraju.

Specyfik pomaga m.in. na niestrawność i problemy żołądkowe. Wspomaga przemianę materii oraz ułatwia procesy trawinne. Dobrze działa także na jelita i wątrobę.

Posiada także właściwości uspokajające oraz rozwiązuje problemy nieregularnej pracy serca. Zalecany jest też osobom, które mają problemy z cerą np. z trądzikiem. Przemywanie twarzy naparem z bluszczyku niweluje wypryski i poprawia ogólną kondycję cery.

Istnieją też tacy, którzy przekonują, iż roślina ta pomaga w walce z zatruciem alkoholowym, czyżby to był złoty środek na kaca?

Przypominamy o: DLACZEGO NIEKTÓRZY LUDZIE NIE LUBIĄ WARZYW NA POZIOMIE GENETYCZNYM? NAUKOWCY MAJĄ ODPOWIEDŹ

Pisaliśmy...CHCESZ BYĆ ZDRÓW JAK RYBA? CZOSNEK CI SIĘ PRZYDA

Portal "Życie: informował też: OGROMNE ZMIANY DLA KIEROWCÓW! NOWE OGRANICZENIA PRĘDKOŚCI NA DROGACH