Czosnek to jeden z najsilniejszych naturalnych antybiotyków. Najczęściej znamy i doceniamy właśnie jego zdolność do unicestwiania bakterii i grzybów oraz korzystny wpływ na odporność. Ale to nie wszystko, co potrafi. Właściwość, o której chcemy wam opowiedzieć jest mało znana. Tymczasem wystarczy przez 14 dni jeść po kolacji ząbek czosnku, by się o niej przekonać.

Jak czytamy na Onet, czosnek odpowiada za obniżenie poziomu cholesterolu i trójglicerydów, a także hamuje odkładanie blaszek miażdżycowych, obniża ciśnienie, reguluje poziom cukru we krwi i posiada silne działanie grzybo- i bakteriobójcze. Jak się okazuje, jest on także korzystny dla jelit. Czosnek ułatwia oczyszczanie i polepsza perystaltykę jelit.

Rola jelit w utrzymywaniu naszego organizmu w harmonii jest bardzo ważna. Podobno jelita mają duży związek z chorobami o podłożu psychicznym. Uznaje się, że zła kondycja jelit ma związek z depresją, odczuwaniem niepokoju i stanami lekowymi.

Osoby zmagające się z zaparciami, wahaniami nastroju i skłonnością do biegunek, powinny wprowadzić do swojej diety czosnek. Wskazane jest u nich jest stosowanie bazującej na czosnku kuracji oczyszczającej, która polega na przeżuwaniu codziennie przez 14 dni jednego ząbka czosnku. Należy to robić dwie godziny po kolacji. Dolegliwości powinny ustąpić.

Przypomnij sobie o: JAK RADZIĆ SOBIE Z PRZEZIĘBIENIEM. POZNAJ SKUTECZNE, DOMOWE SPOSOBY

Jak informował portal Życie: RZADKO MYJESZ RĘCE? ZOBACZ, CO MOŻE CI GROZIĆ!

Portal Życie pisał również o: CYNAMON DZIAŁA PRZECIWTRĄDZIKOWO. JAKIE SĄ JEGO POZOSTAŁE WŁAŚCIWOŚCI?