Choroba spowodowana koronawirusem to obecnie jeden z największych globalnych problemów, z jakimi przyszło nam się zmierzyć w ostatnim stuleciu. 

Mimo, że liczba zmarłych osób z powodu COVID-19 stosunkowo nie jest tak duża w porównaniu do liczby zarażonych, to większość społeczeństwa obawia się przed zarażeniem.

Aby tego uniknąć warto zastosować się do kilku, prostych zaleceń, które zmniejszają ryzyko zachorowania.

Porady wydane na podstawie zaleceń WHO

Europejska federacja związków inżynierów i techników REHVA przekazała społeczeństwu porady wydane wedle zaleceń WHO, które mają zmnieszyć ryzyko zarażenia.

Chodzi głównie o odpowiedni sposób wietrzenia pomieszczeń, aby wyeliminować możliwość przenoszenia koronawirusa drogą kropelkową. Jak się jednak okazuje, może również transmitować się drogą pokarmową, dlatego należy wietrzyć toalety.

W dobie pandemii konieczne jest regularne i dokładne wietrzenie pomieszczeń zamkniętych. Z tego względu warto przy każdej możliwej okazji otwierać okna.

Świetnie sprawdzi się także specjalny system wentylacji uruchomiony przez całą dobę. Warto pamiętać, aby wyłączyć system recyrkulacji obiegu wewnętrznego, gdyż może powodować przenoszenie się wirusa do innych pomieszczeń.

Co ciekawe, nie ma potrzeby wymiany filtrów i odkażania klimatyzacji, gdyż nie są one źródłem infekcji. Nie mniej jednak raz na jakiś czas przyda się ich serwis.

Co zrobić, aby uniknąć zarażenia w toalecie?

Według najnowszych badań naukowców, SARS-CoV-2 może transportować się drogą pokarmową. Z tego względu konieczne jest regularne wietrzenie toalety.

W przypadku posiadania systemu wentylacyjnego powinien być tak ustawiony, aby tworzył podciśnienie i wyrzucał powietrze na zewnątrz. Samo otwarcie okna nie zapewni całkowitego bezpieczeństwa, gdyż może przenosić powietrze do innych pomieszczeń.

Innym ważnym zaleceniem jest to, aby spuścić deskę przed spłukaniem wody w toalecie. W ten sposób można uniknąć chlapania wodą z zarazkami poza muszlę.

Polecamy także: NA JAKIE ŚWIADCZENIE MOŻE LICZYĆ ZARAŻONY KORONAWIRUSEM ROLNIK? TEGO SIĘ NIE SPODZIEWALIŚMY

Może zainteresuje Cię to: WAŻNE OGŁOSZENIE POPULARNEJ SIECI KOMÓRKOWEJ. NADCHODZĄCE ZMIANY ZWIĄZANE Z KORONAWIRUSEM

Portal "Życie" informował o: NIE KAŻDY ZYSKA NA TARCZY ANTYKRYZYSOWEJ. SĄ TACY, KTÓRZY STRACĄ. KTO