Jak się okazuje polscy rolnicy mogą liczyć na zaskakująco niski zasiłek. Hipotetycznie, jeżeli polski rolnik zarazi się koronawirusem, otrzyma zasiłek w wysokości 15 zł dziennie. Za taką kwotę nie da się wyżyć.

Wielkopolska Izba Rolnicza zdaje się być oburzona tym faktem. Jak zaznacza zasiłek ten nie pokryje nawet ewentualnego leczenia.

Wielu rolników niezdolnych do pracy w wyniku zarażenia koronawirusem będzie musiało skorzystać z pracy najemnej – informuje Izba.

Jak walczyć z pandemią?

Tedros Adhanom Ghebreyesus, szef WHO, udzielił porad, które będą pomocne w walce z pandemią. Cały świat zastanawia się, jak sobie z nią poradzić.

- Aby kontrolować i stłumić epidemię, kraje muszą izolować, testować, leczyć i śledzić. Jeśli tak nie będzie, łańcuchy transmisji mogą być kontynuowane na niskim poziomie, a następnie wynurzą się po zniesieniu fizycznych środków dystansujących ­– podkreślał szef Światowej Organizacji Zdrowia w najnowszych zaleceniach.

Dodał, że specjalnie po to, by szybciej znaleźć sposób leczenia i panaceum na koronawirusa, WHO wraz z partnerami przeprowadza wiele analiz, porównuje stosowane w różnych państwach metody leczenia choroby.

Szef WHO podkreślał, że takie działania będą w stanie ujawnić wiarygodne informacje na temat skuteczności leczenia koronawirusa. Mówi o tym jako o „procesie solidarnościowym”.

W czasie, gdy pandemia szaleje w najlepsze, a my nie jesteśmy jeszcze pewni, jak leczyć na koronawirusa, lepiej jest zastosować się do zasad kwarantanny. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie zapewnić większe bezpieczeństwo sobie, bliskim oraz wszystkim osobom, z którymi mamy styczność.

Przypomnij sobie o… DOMINIKA GWIT ZACHWYCA NOWĄ KREACJĄ. AKTORKA UJAWNIA, CO SĄDZI NA TEMAT KORONAWIRUSA