Nie masz karnisza, a chcesz cieszyć się pięknymi firanami? Być może nie chcesz wiercić dziur w swoich ścianach? Nie ma najmniejszego problemu. Możesz przysłonić okna nie potrzebując karnisza. Jest na to kilka prostych i sprawdzonych sposobów. Oto one:

Szyny sufitowe

Jeżeli należysz do sobą, które nie są entuzjastami karniszy, lub zwyczajnie nie chcesz, lub nie możesz wiercić dziur w swoich ścianach, postaw na szyny sufitowe. Jak zdradza ich nazwa, szyny mocowane są przy suficie, dzięki czemu nie trzeba ingerować w ściany. Szyny sufitowe nadają wnętrzu stylu, a co ważne są dużo estetyczniejsze od karnisza.

Z racji tego, że są plastikowe, można przycinać i montować je niezależnie od rodzaju okna. Świetnie sprawdzą się w niskich pomieszczeniach, które optycznie powiększą. Idealnie pasują także do niestandardowych okien, nad którymi ciężko zawiesić tradycyjny karnisz.

Linka lub cienki drucik

Kolejną alternatywą do ciężkiego i masywnego karnisza są linka, czy cieniutki drucik. Sposób świetnie sprawdzi się nie tylko w minimalistycznym wnętrzu, ale także będzie prawdziwą gratką dla osób, które kochają tworzyć coś samodzielnie „od zera”. Dodatkowo jest to bardzo tani sposób. Jednym minusem takiego rozwiązania są ograniczenia związane z tkaninami, z których zrobione zostały firany i zasłony. Zbyt ciężkie materiały mogą obciążyć linkę i spowodować jej przerwanie.

Zazdrostki

Choć kojarzą się głownie z kuchennym sposobem na zasłonięcie okna, zazdrostki mogą także sprawdzić się w pozostałych częściach domu. Ze względu na łatwość w ich montażu, można je dowolnie ściągać i zakładać bez martwienia się tym, że uszkodzą nasze okna.

Haczyki

Ciekawym, tanim, a co ważne odwracalnym sposobem jest stworzenie karnisza samemu. Będą ci do tego potrzebne haczyki, mogą być przyklejane na taśmę monterską, a także rurka, która kupisz w każdym sklepie budowlanym.

Aby powiesić firankę należy po obu stronach okna przykleić haczyki, następnie ułożyć na nich rurkę, a na niej przywiesić firankę.

Przypomnij sobie o… KTO BY POMYŚLAŁ, JAKI EFEKT MOŻNA UZYSKAĆ WKŁADAJĄC KAWAŁEK RURY OPLECIONEJ SIATKĄ DO DONICZKI. TO NIESAMOWITE

Jak informował portal Życie: CHCESZ DŁUŻEJ CIESZYĆ SIĘ SWOIMI UBRANIAMI? JEST NA TO SKUTECZNY SPOSÓB. WYSTARCZY, ŻE ZROBISZ JEDNĄ BANALNIE PROSTĄ RZECZ

Portal Życie pisał również o… NAJSKUTECZNIEJSZE SPOSOBY NA CZYSZCZENIE ŻELAZKA. CO ZROBIĆ, BY PODCZAS PRASOWANIA NIE NISZCZYĆ UBRAŃ