Mycie okien w cale nie jest takie skompilowane. Wystarczy znać kilka łatwych sposobów na szybkie uporanie się z zabrudzonymi szybami. Oto one:

Płyn do szyb

Użycie płynu do szyb jest najszybszym i najłatwiejszym rozwiązaniem. Aby okna myte takim środkiem nie miały smog, do wycierania szyb należy używać suchych ściereczek, ręczników papierowych, czy ściągaczki z gumową końcówką.

Płyn do naczyń

Jeżeli aktualnie nie mamy w domu płynu do szyb, nic straconego. Na pomoc przychodzi nam płyn do naczyń. Wystarczy kilka kropelek płynu rozpuścić w litrze cieplej wody i przetrzeć okna. Następnie należy wytrzeć szyby sucha ściereczką i gotowe.

Ściereczka z mikrofibry

Dla tych, którzy na chemie są uczuleni mamy rozwiązanie. Okazuje się, że do mycia okien wystarczy sama woda i ściereczka z mikrofibry, która dzięki swojej budowie świetnie zbiera osadzone na szybie zanieczyszczenia. Podobnie jak przy myciu z użyciem płynu do naczyń, po przetarciu szyb należy je wytrzeć do sucha ściereczką.

Sok z cytryny

Do mycia okiem możemy także zastosować sok z cytryny. Aby stworzyć roztwór, należy przyrządzić go w proporcjach pól szklanki soku z cytryny na 250 ml wody. Dzięki takiemu sposobowi w pomieszczeniu dodatkowo rozniesie się zapach cytrusów.

Ocet

Kolejnym magicznym sposobem na lśniące szyby jest ocet. Aby przyrządzić roztwór należy w 250 ml wody rozpuścić 2 łyżki octu. Ocet szybko wietrzeje, więc Intensywny zapach octu nie powinien was długo martwic.

Płyn do spryskiwaczy

Płyn do spryskiwaczy, szczególnie ten zimowy, jest świetnym rozwiązaniem do mycia okien. Zawarte w płynie substancje rewelacyjnie radzą sobie z miejskimi zabrudzeniami. Dodatkowo, dzięki swoim właściwościom, które powodują wolniejsze osadzanie się brudu i szybsze spływanie wody, powodują, że nasze okna dłużej pozostaną czyste.

Portal "Życie" informuje... JAK PORADZIĆ SOBIE Z PARUJĄCYMI SZYBAMI W SAMOCHODZIE? OTO NIEZAWODNY SPOSÓB!

Warto przypomnieć... NATARCZYWI TELEMARKETERZY TO PRAWDZIWA ZMORA! A WYSTARCZY JEDNO ZDANIE DO SŁUCHAWKI I PO PROBLEMIE

Na portalu "Życie" dowiesz się także... LISTOPADOWE PRACE W OGRODZIE