W ostatnim odcinku programu „Milionerzy” prowadzący, Hubert Urbański, zadał uczestnikowi pytanie: „Jeżeli suma czterech kolejnych liczb parzystych równa jest 100, to najmniejszą z tych liczb jest…”. To pytanie wymaga chwili zastanowienia.

Pytanie, które otrzymał uczestnik, było związane z zagadnieniem ściśle matematycznym. W przypadku prawidłowej odpowiedzi uczestnik miałby już 40 tysięcy złotych.

Jak brzmiało pytanie i odpowiedzi?

Jeżeli suma czterech kolejnych liczb parzystych równa jest 100, to najmniejszą z tych liczb jest: A: 12 B: 22 C: 32 D: 42

Uczestnik programu nie wiedział, jaka jest prawidłowa odpowiedź. Jak powiedział, nigdy nie był dobry z matematyki. Zdecydował się na zaznaczenie odpowiedzi A, jednak była ona błędna.

Poprawna odpowiedź na to pytanie to odpowiedź B.

Teleturniej „Milionerzy” potrafi zaskoczyć pytaniami. Niedawno pan Szymon z Warszawy otrzymał bardzo zagadkowe zadanie warte aż 250 tysięcy złotych. Brzmiało ono następująco:

Jedlina, świerczyna i podobne to: A: ubierasz B: stroisz C: ozdabiasz D: robisz się na bóstwo

Odpowiedź na to pytanie brzmiała B. Pan Szymon, nie wiedząc, co wybrać, zdecydował się nie ryzykować i zrezygnować z gry. Wyszedł ze studia z wygraną kwotą 125 tys. zł.

Kolejnym przypadkiem, w którym odpowiedź nie była oczywista, było niedawne pytanie o to, który z ludów nie należy do ludów samodyjskich, dawniej Samojedów.

„Milionerzy” to polski teleturniej, który zadebiutował w telewizji w 1999 roku. Program prowadzony przez Huberta Urbańskiego cieszy się tak dużą popularnością, że mimo przerw w emisji w latach 2003-2008 i 2010-2017, wciąż jest nagrywany, a kandydatów na potencjalnych milionerów nie brakuje.

Przypomnij sobie o… BYŁA GWIAZDĄ "13 POSTERUNKU", DZIŚ REZYGNUJE Z AKTORSTWA. CO SIĘ DZIEJE Z ALEKSANDRĄ WOŹNIAK

Jak informował portal Życie: DONALD TUSK POKAZAŁ ZDJĘCIE Z WNUCZKĄ. BYŁY PREMIER JEST ROZPROMIENIONY, TEN WIDOK CHWYCI KAŻDEGO ZE SERCE

Portal Życie pisał również o… GWIAZDA PROGRAMU TVN NIE MA ZA CO ŻYĆ. FANI MAJĄ JEJ DOŚĆ