W ostatnim odcinku „Milionerów” padło dość nietypowe pytanie. Uczestniczką, która musiała na nie odpowiedzieć, była pani Małgorzata Kapuśniak z Wrocławia. Pracowała jako stewardessa oraz germanistka, zaś obecnie jest specjalistką ds. rekrutacji.

Pani Magdalena wspomniała, że gdyby udało jej się wygrać milion złotych, przeznaczyłaby pieniądze na wyposażenie mieszkania oraz wakacje na Kubie.

Otrzymała dość nietypowe pytanie, które dotyczyło motoryzacji.

„Kabriolet księcia Karola, którym nowożeńcy książę William i księżna Kate jechali w dniu ślubu, jest napędzany paliwem wytwarzanym: A: z przetworzonego oleju B: metodą destylacji wina C: z węgla kamiennego D: z wodoru.”

Nie jest to wiedza powszechna, jednak książę Karol posiada flotę ekologicznych samochodów, ponieważ nie chce, by emitowały zbyt wiele dwutlenku węgla.

Samochód, którym jechali książę William oraz księżna Kate w dniu swojego ślubu, był kabriolet Aston Martin z 1969 roku. To sentymentalny pojazd – książę Karol dostał go na swoje dwudzieste pierwsze urodziny.

Sportowe auto, którym pojechali na ślub książę William i księżna Kate, jest napędzany paliwem wytwarzanym metodą destylacji wina. Do przejechania mili wykorzystuje ok. cztery i pół butelki tego trunku.

Właściwą odpowiedzią na pytanie jest zatem odpowiedź B: metodą destylacji wina.

„Milionerzy” to hitowy już teleturniej, w którym uczestnicy odpowiadają na pytania. Prowadzącym od lat jest Hubert Urbański. Program debiutował na antenie TVN w 1999 roku i był prowadzony do 2003 roku, następnie od 2008 roku do 2010 roku, a teraz wznowiono go od 2017 roku.

Program powstał w oparciu o brytyjską wersję, „Who Wants to Be a Millionaire?”.

Wygrać można 1 milion złotych. Póki co padły trzy główne wygrane – w 2010, 2018 i 2019 roku.

Najpierw wyłania się zawodnika spośród eliminacji na zasadzie kto pierwszy, ten lepszy. Następnie uczestnik musi odpowiedzieć na 12 pytań. Po drodze do miliona ma 2 nagrody gwarantowane, a pomóc mu mogą 3 koła ratunkowe.

Przypomnij sobie o… BOLĄCZKA LOKATORÓW WYNAJMOWANYCH MIESZKAŃ! PRZEZ TAKI ZAPIS W UMOWIE NAJMU MOGĄ SZYBKO TRAFIĆ NA BRUK

Jak informował portal Życie: STARE ZDJĘCIA ŚLUBNE CELEBRYTÓW. TAK WYGLĄDALI PRZED LATY

Portal Życie pisał również o… KASIA TUSK POKAZAŁA DZIECKO W MEDIACH! NIECODZIENNY WIDOK SKOMENTOWAŁA NAWET... KINGA RUSIN