Większość z nas bardzo często chodzi przez cały dzień w jednych butach i nie ściąga ich nawet na chwilę, gdy przebywa w pracy lub w szkole. Nasze stopy są spocone, buty również stają się wilgotne wewnątrz.

To bardzo prosta droga, by zaczął wydobywać się z nich brzydki zapach. Dopóki mamy buty na sobie, nie jest to uciążliwe dla otoczenia, jednak, jeśli będziemy chcieli je zdjąć np. u znajomych, robi się nieco gorzej.

Na szczęście są na to pewne sposoby, które pozwolą na skuteczne pozbycie się niechcianego, brzydkiego zapachu z butów.

Zamrażanie

Bakterie, które tworzą się w butach głównie za sprawą potu, nieprzystosowane są do życia w zimnym środowisku. Dlatego, aby skutecznie pozbyć się brzydkiego zapachu z butów, może je po prostu zamrozić. Wystarczy włożyć obuwie do foliówki, a następnie umieścić w zamrażarce na 24 godziny.

Kawa

Kawa ma bardzo intensywny, a zarazem piękny zapach. Jest także świetnym neutralizatorem. Często zaleca się wąchanie kawy tym, którzy nawdychali się mnóstwa zapachów i mają trudności z rozróżnieniem perfum. Kawa można także zneutralizować zapachy butów.

Koci żwirek

Kolejnym skutecznym sposobem okazuje się żwirek dla kota. Oczywiście ten zapachowy, który po umieszczeniu w bucie pozwoli na pozbycie się przykrego zapachu obuwia.

Rajstopy z sodą

Do tego sposobu potrzebne nam będą stare rajstopy i soda oczyszczona. Do odciętej nogawki rajstop należy wsypać sodę oczyszczoną, a następnie skropić kilkoma kroplami ulubionego olejku. Zawiniątko należy umieścić w bucie na kilka godzin, a jego nieprzyjemny zapach zniknie.

Przypomnij sobie o… NAJLEPSZE SPOSOBY NA POZBYCIE SIĘ ZMECHACEŃ. TWOJE UBRANIA ZNÓW BĘDĄ WYGLĄDAĆ JAK NOWE