Podoba mi się sposób, w jaki wije się wokół ogrodzenia, altany czy ściany domu. I w przeciwieństwie do zwykłych kwiatów przynosi owoce. A aby uzyskać duże zbiory, latem potrzebna jest odpowiednia pielęgnacja winogron.

Teraz mała gałązka zamieniła się w przepiękny krzew. Każdego roku wykonuję 4 duże zielone operacje, aby pomóc kontrolować wzrost winorośli. Kształtowanie winnicy i jej przycinanie mają korzystny wpływ na jakość i ilość plonów. A podwórko wygląda na dobrze utrzymane.

Pomóż w rozroście owoców

Kiedy pędy spowalniają swój wzrost, a grona zaczynają dojrzewać, należy wraz z młodymi usunąć wierzchołki gałązek, zaczynające rozwijanie liści. W ten sposób zamiast tworzyć nowe pędy, roślina skieruje wszystkie składniki odżywcze na wzrost i rozwój owoców.

Po odcięciu nadmiaru gałęzi winogrona są lepiej wentylowane i otrzymują więcej światła słonecznego. Pomaga to zwiększyć odporność rośliny na pojawienie się grzybów i szkodników. Po wybiciu winogrona znacznie łatwiej znoszą zimowe przymrozki. Musisz odciąć pędy, licząc 5-6 par liści na łodydze z ostatniego grona owoców.

Oczyszczanie z dodatkowych pędów

Chodzi o dodatkowe pędy wyrastające z kątów liści. Muszą być regularnie usuwane, a procedurę należy rozpocząć jak najwcześniej. Ale nie spiesz się, aby odciąć wszystkie. Oczyść obszar kwitnienia, a resztę po prostu skróć do 2-3 liści. Są aktywnie zaangażowane w proces fotosyntezy i wkrótce staną się zamiennikiem głównych przestarzałych liści.

Usuwanie "wąsów mocujących"

Te cienkie sznureczki służą do mocowania winogron na podporach i mogą wybrać własną trajektorię. Ale wymagają takiej samej ilości składników odżywczych jak zwykłe liście i mogą powodować niedobór składników odżywczych.

Defoliacja liści

Aby dojrzewające owoce otrzymały wystarczającą ilość światła, należy usunąć część liści. Ponadto po 70-80 dniach liście winogron starzeją się. Od żywicieli rodziny zamieniają się w pasożyty, które czerpią soki z rośliny. A to ma zły wpływ na przyszłe zbiory. Więc defoliacja w razie potrzeby.

Jak informował portal "Życie": NIESAMOWITA HISTORIA! NIKT NIE SPODZIEWAŁ SIĘ TAKIEGO ZAKOŃCZENIA! OJCIEC I SYN PONOWNIE SPOTKALI SIĘ PO DWUDZIESTU CZTERECH LATACH ROZŁĄKI

Przypomnij sobie: BRAK UISZCZANIA OPŁATY ZA ABONAMENT RTV NIE UJDZIE JUŻ POLAKOM NA SUCHO! OGROMNE KARY CZEKAJĄ NA ZAPOMINALSKICH

Portal "Życie" pisał również: JASNOWIDZ KOLEJNY RAZ PRZEPOWIEDZIAŁ PRZYSZŁOŚĆ! JAK WEDŁUG KRZYSZTOFA JACKOWSKIEGO BĘDĄ WYGLĄDAĆ NAJBLIŻSZE LATA I CO ZMIENI SIĘ W SPOŁECZEŃSTWIE