Płatności abonamentu radiowo – telewizyjnego od wielu lat budzą sporo kontrowersji. Co więcej, przez długi czas duża część Polaków robiła wszystko, aby unikać opłat z tego tytułu. Jak się jednak okazuje, w tym roku będzie to niemożliwe, a na zapominalskich czekają ogromne kary!

Nowe zasady!

Jak informuje portal Pomorska, już od lipca weszły w życie zupełnie nowe zasady, które określają w jaki sposób ściągane będą zaległości za abonament RTV! Jak się okazuje, obecnie urzędnicy są obecnie uprawnieni do sporządzania wniosków dotyczących egzekucji zaległych opłat za abonament RTV poprzez drogę elektroniczną.

Okazuje się jednak, że osoby, które otrzymają taki wniosek bądź też tytuł wykonawczy, mogą starać się o częściowe umorzenie zadłużenia lub też jego rozłożenie na raty. Natomiast jeśli nie spłacimy długu to Urząd Skarbowy może podjąć kolejne kroki.

W sytuacji braku uregulowania zaległości Urząd Skarbowy jest uprawniony do ściągnięcia długi z naszej pensji, świadczenia emerytalnego lub nadpłaty podatku dochodowego. W niektórych sytuacjach Urząd Skarbowy może także zwrócić się o pomoc do komornika.

Kary mogą być ogromne!

Osoby, które zarejestrowały odbiornik RTV, jednak nie uiszczały opłaty zobowiązane będą do spłaty długu. Nieco inaczej sytuacja będzie wyglądać w przypadku osób, które nigdy nie zarejestrowały odbiornika RTV, ale nieustannie z niego korzystają. Jeśli urzędnicy udowodnią takim osobom posiadanie odbiornika to będą oni zobowiązani do zapłaty trzydziestokrotności miesięcznej opłaty.

Warto także zaznaczyć, że Urząd Skarbowy może domagać się od nas spłaty zadłużenia maksymalnie do 5 lat wstecz, czyli obecnie do 2016 roku. Wcześniejsze długi ulegają przedawnieniu.

Jak informował portal "Życie": NIESAMOWITA HISTORIA! NIKT NIE SPODZIEWAŁ SIĘ TAKIEGO ZAKOŃCZENIA! OJCIEC I SYN PONOWNIE SPOTKALI SIĘ PO DWUDZIESTU CZTERECH LATACH ROZŁĄKI

Przypomnij sobie: WSPANIAŁE WIEŚCI Z ŻYCIA JEDNEGO Z NAJBARDZIEJ POPULARNYCH UCZESTNIKÓW KULTOWEGO PROGRAMU “SANATORIUM MIŁOŚCI”. ZDZISŁAW WRESZCIE ODNALAZŁ MIŁOŚĆ

Portal "Życie" pisał również: JUŻ NIEBAWEM W ŻYCIE WEJDĄ OGROMNE ZMIANY W EMERYTURACH. WSZYSTKIE OSOBY POBIERAJĄCE ŚWIADCZENIE MUSZĄ PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA PRAWDZIWĄ REWOLUCJĘ

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: NAJLEPSZE KWITNĄCE KRZEWY DO UPRAWY W OGRODACH I NA DZIAŁKACH. SZEŚĆ Z NICH TO PRAWDZIWI FAWORYCI WIELU OGRODNIKÓW. SĄ PIĘKNE I NIEZWYKLE EFEKTOWNE