Krzewy mają rozmaite funkcje w naszych ogrodach. Oprócz dekoracji, często pełnią role ogrodzenia lub wydzielają osobne części posesji. Właściciele ogrodów i działek, szczególnie laicy w sprawach ogrodowych często myślą nad tym, jakie krzewy kwitnące wybrać dla siebie. Aż sześć to prawdziwe ogrodnicze hity, które przypadną do gustu początkującym ogrodnikom i osobom, które nie mają wiele czasu na pielęgnacje ogrodu.

Mają małe wymagania, a przy tym doskonale wyglądają! Jakie krzewy posadzić w naszych ogrodach? Oto sześć pewniaków wybranych przez serwis Interia.

Jakie krzewy wybrać do ogrodu czy na działkę? Pewniaki ogrodników, które sprawdzą się dla początkujących i tych, którzy nie mają czasu na pielęgnację roślin

Pigwowiec/Youtube @tubesoleum

Pigwowiec doskonale sprawdzi się u osób, które nie mają specjalistycznej wiedzy w pielęgnacji roślin, a chciałyby mieć efektowny krzew w ogrodzie. Ten krzew rodzi drobne kwiaty w kolorze czerwonym, różowym, białym lub pomarańczowym na przełomie marca i kwietnia.

Owoce można zbierać już w październiku – obłędnie pachną i zawierają mnóstwo składników odżywczych. Pigwowiec lubi słoneczne stanowisko, a mocne mrozy są czasem powodem przemarznięcia gałęzi. Wtedy trzeba je wiosną obciąć.

Bukszpan/Youtube @Piotr Cholewa

Bukszpan to chyba jeden z najczęstszych krzewów pojawiających się w naszych ogrodach. Można z nich formować nawet małe drzewa. Inaczej znany gryszpanem krzew jest rośliną miododajną i lubi być przycinany regularnie.

Dobrze formowany i posadzony przy ogrodzeniu stworzy naturalny mur. Bukszpan nie lubi bezpośredniego słońca i jest odporny na mróz, upał i większość chorób. Jednak sporym zagrożeniem jest ćma bukszpanowa, na którą specyfiki można znaleźć w sklepach ogrodniczych.

Lilak/Youtube @How To For You

Lilak, czyli inaczej swojski bez. Ta roślina znajduje się niemal w każdym ogrodzie, a jedno wartości dekoracyjne i zapachowe są bardzo pożądane. Ma formę krzewu bądź niskiego drzewka (szczególnie odmiana biała). Kwitnie w maju i ma kolor liliowy, różowy lub biały. Bez lubi słońce, ale całkiem dobrze radzi sobie w półcieniu, W przypadku suszy wymaga obfitego podlewania.

Wśród łatwych w uprawie krzewów znajduje się również ostrokrzew, który jest podatny na cięcie i formowanie, lubi cień i trzeba go chronić od niskich temperatur, a także jałowiec, który jest nie tylko niezwykłą dekoracją ale również przyprawą, chętnie stosowana do czerwonego mięsa i dziczyzny. To także irga, która jest niemal idealną propozycją na skalniak. Może mieć formę płożącą, ale także krzewiastą i drzewa. Ta roślina kwitnie na biało i różowo na przełomie maja i czerwca, a na jesień wypuszcza jagody, które dekorują ogród.

Jak informował portal "Życie": MRÓWKI NIE CHCĄ WYNIEŚĆ SIĘ Z DOMU, MIMO STOSOWANIA WIELU METOD I CHEMICZNYCH ŚRODKÓW? SĄ NA NIE PROSTE SPOSOBY NASZYCH BABĆ. MOŻNA JE WYKORZYSTAĆ

Przypomnij sobie: AGNIESZKA CHYLIŃSKA POSTANOWIŁA POUKŁADAĆ SWOJE ŻYCIE I WYBRAŁA CAŁKIEM NOWĄ DROGĘ. GWIAZDA PLANOWAŁA WIELKIE ZMIANY OD DAWNA. DZIĘKUJE WIELU OSOBOM

Portal "Życie" pisał również: DO MEDIÓW TRAFIŁY SMUTNE INFORMACJE O MAMIE ANNY PRZYBYLSKIEJ. MATKA UKOCHANEJ PRZEZ POLAKÓW AKTORKI PILNIE TRAFIŁA DO SZPITALA. WIADOMO DLACZEGO

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: KRZYSZTOF JACKOWSKI PRZEKAZAŁ POLAKOM NAJNOWSZĄ WIZJĘ, KTÓRA DOTYCZY NAJBLIŻSZYCH TYGODNI. WIĘKSZOŚĆ Z NAS NIE BĘDZIE ZACHWYCONA TYM, CO POWIEDZIAŁ