Rekordowa widownia! „Zniewolona” jest w Polsce prawdziwym fenomenem? Jacek Kurski komentuje.

Już chyba nikt nie ma wątpliwości, że „Zniewolona” jest w Polsce prawdziwym fenomenem. Nawet jeśli ktoś nie ogląda ukraińskiego serialu, to z pewnością coś o nim słyszał. Wyniki oglądalności mówią same za siebie – „Zniewolona” jest hitem wakacji.

.

Ukraiński serial ogląda średnio ponad 2 mln widzów. W niedzielę 4 sierpnia losy serialowej Katii przyciągnęły przed telewizory 2,73 mln widzów, a w poniedziałek już 3 mln. We wtorek padł rekord. 28. Odcinek serialu zobaczyło 3,05 mln fanów. Sukces serialu skomentował Jacek Kurski.

– Pękły 3 miliony!!! Rekordowa widownia 27. odcinka „Zniewolonej”. Serial ciągle rośnie. To już zjawisko. Dziękujemy – tak skomentował sukces serialu piątego sierpnia.

Dwa dni później prezes TVP świętował kolejny rekord. – 07.08. Zniewolona, 29 odc. TVP1: 3,34 mln. Nowy rekord! – napisał na Twitterze. W piątek stacja wyemituje 30. odcinek serialu. Padnie kolejny rekord?

– To wakacyjna telewizyjna rozrywka numer 1 dla Polaków. „Zniewolona” to nasza bardzo trafna decyzja zakupowa. Produkcja notuje fantastyczne wyniki oglądalności, które rosną wręcz z dnia na dzień. W tej chwili serial ogląda już grubo ponad 3 mln widzów, a pod koniec wakacji pewnie dobijemy do 3,5 mln – powiedział Jacek Kurski, prezes TVP w wywiadzie dla Wirtualnychmediaów.pl.

– Rosnąca oglądalność „Zniewolonej” wynika również z tęsknoty Polaków za dobrymi zagranicznymi kostiumowymi serialami z naszego kręgu kulturowo-cywilizacyjnego – dodał.

Zniewolona, odc. 30

Grigorij rozkopuje mogiłę Katii. Nie znajduje ciała. Domyśla się, że dziewczyna żyje – już w piątek o 20:35 w kolejnym premierowym odcinku serialu Zniewolona w TVP1 – Katierina dociera do domu Nikołaja. Prosi go o pomoc. Czy ją uzyska? Polubilście już nasz profil Bądźmy Razem. TVP? Najnowsze zwiastuny, zdjęcia, materiały specjalne – tylko u nas!#BądźmyRazem.

Gepostet von Bądźmy Razem. TVP am Dienstag, 6. August 2019

TVP chętnie sięga po zagraniczne seriale. I nie chodzi tu o głośne, najczęściej anglojęzyczne produkcje lecz o tytuły, których nikt wcześniej nie znał. Kupienie historycznych telenowel ze wschodu to dość ryzykowny ruch, jednak to ryzyko się opłaciło.

Jesienią 2014 roku hitem było tureckie „Wspaniałe stulecie”. Na fali ogromnej popularności serialu TVP do tej pory emituje seriale z Turcji. Czy teraz podobnie będzie z produkcjami ukraińskimi?

.

– Sukces „Zniewolonej” nie był przypadkiem. TVP prowadzi analizy rynku i stara się jak najlepiej śledzić preferencje widzów, aby trafiać w ich gusta. Tak też było tym razem – powiedział Marcin Skabara, zastępca dyrektora programowego Telewizji Polskiej.

Początkowo produkcja emitowana była na antenie Jedynki od poniedziałku do środy o 20:35. W związku z dużym zainteresowaniem Telewizja Polska podjęła decyzję o zwiększeniu liczby premierowych odcinków z trzech do sześciu.

Obecnie „Zniewoloną” można oglądać także w piątki, soboty i niedziele. Dodatkowo TVP zrezygnowała z podziału serialu na sezony. Tym sposobem fani serialu do końca sierpnia zobaczą wszystkie odcinki.

źródło : interia.pl

Share