Rano szykowałam się do pracy. Moja córka zjadła śniadanie i zaczęła opowiadać. "Widziałam moją babcię we śnie, była tak wściekła, że ​​nawet się bałam. Chodziła po cmentarzu" - powiedziała.

"Co za koszmar. A nie oglądałaś w nocy jakiś strasznych filmów?" - zapytałam.

"Nie, nic nie oglądałem. A babcia tak chodziła z dużym garbem. Moja córka stanęła na podłodze i zaczęła chodzić w sposób, który od razu przywołał moje wspomnienia.

Dziewczynka/YouTube @Czas na historię
Dziewczynka/YouTube @Czas na historię
Dziewczynka/YouTube @Czas na historię

W taki sam sposób poruszała się moja zmarła babcia. Nie rozumiałam, skąd moja córka o tym wie, skoro seniorka zmarła jeszcze przed tym, jak moja córka się urodziła. Od razu zadzwoniłam do siostry.

Ona też przyznała, że miewa straszne sny. Coś tu wyraźnie było nie tak. Moja siostra poradziła się w pracy mądrej kobiety. Ta zapytała, czy chodzimy do kościoła. Szczerze mówiąc to ani ja, ani moja siostra nie pamiętamy, kiedy ostatni raz zapalaliłyśmy świece w świątyni za naszych zmarłych.

Od dawna nie byłyśmy też na grobie babci. Pochowana jest w rodzinnej wsi. Dla nas to długa podróż. Wspólnie z siostrą zdecydowałyśmy, że pojedziemy na weekend, bo córka zaczęła mi codziennie rano opowiadać o swoich snach.

Córka z każdym dniem opisywała babcię coraz bardziej wściekłą. Do tego wszystko wokół było brudne i czarne. Martwiłam się o moją córkę. W końcu nadszedł weekend, pojechałyśmy z siostrą na cmentarz.

Kiedy znaleźliśmy grób mojej babci, pomodliłyśmy się. Wszystko wokół było porośnięte trawą, nawet pomnika nie było widać. Cały dzień spędziliśmy na sprzątaniu. Na koniec udałyśmy się do wiejskiego kościoła, zapaliśyśmy świeczkę i dałyśmy na mszę.

Cmentarz/ YouTube @Onet News
Cmentarz/ YouTube @Onet News
Cmentarz/ YouTube @Onet News

Moja córka nigdy więcej nie zobaczyła babci. A ja i moja siostra poczułyśmy się spokojniejsze. Teraz co tydzień chodzimy do kościoła, zapalamy świeczkę dla naszej babci.

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. "Mój syn bardzo chłodno przyjął wiadomość o narodzinach bliźniaków": Postanowił się rozwieść

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zagadkowa nieobecność rozwiązana. Wyjaśniono powody nieobecności Andrzeja Piasecznego

O tym się mówi: Sensacja! Tomasz Kammel podbija antenę TVP. Szczegóły powrotu prezentera