„PZPR i komuniści”. Macierewicz w końcu uaktywnił się w mediach – oczywiście trafił do Radia Maryja

Antoni Macierewicz ostatnio trochę zniknął z radarów, ale krewki polityk pojawił się właśnie w Radiu Maryja. Na antenie toruńskiego radia wypowiedział się na temat porozumienia opozycji na wybory do Europarlamentu. Wiceprezes PiS użył znanego wytrychu i porównał przeciwników politycznych do „PZPR-u i komunistów”.

– Cóż to znaczy europejskość w tym konkretnym wypadku – zastanawiał się Macierewicz mówiąc o Koalicji Europejskiej. – Patrząc poprzez liderów to jest głównie środowisko związane z panem Jaruzelskim, związane z Polską Zjednoczoną Partią Robotniczą, mówiąc wprost – z komunistami i z okupacją komunistyczną – ocenił.

Dostało się Leszkowi Millerowi, który był „bardzo ważną postacią w aparacie komunistycznym” i dostał „olbrzymie pieniądze od KGB” na zbudowanie SLD. Było też o Włodzimierzu Cimoszewiczu, który zdaniem byłego szefa MON jest znanym przeciwnikiem reparacji. – Jako szef MSZ protestował przeciw uchwale wzywającej Niemców do wypłacenia odszkodowań wojennych – stwierdził.

Nie mogło obyć się także bez odniesienia się do słynnej już Karty LGBT+. Według Macierewicza nie chodzi w niej o edukację dzieci, ale o „demoralizację dzieci” i „rozbicie tradycyjnego modelu rodziny”.

źródło: natemat.pl

Share