Córka Magdy Gessler miała zaburzenia odżywiania? Schudła 14 kg

Magda Gessler: córka restauratorki w najnowszym numerze magazynu Joy opowiedziała o zaburzeniach odżywiania, z którymi zmagała się przed laty. Chociaż Lara Gessler zawsze mogła poszczycić się wspaniałą figurą, na pewnym etapie życia straciła sporo na wadze, a bliscy zaczęli obawiać się o jej zdrowie. Nietrudno było zauważyć, że niknie w oczach. Okazało się, że kobieta straciła aż 14 kilogramów!

Gwiazdy promują zdrowy styl życia. Regularna aktywność fizyczna i zbilansowana dieta to chleb powszedni wielu przedstawicieli polskiego show-biznesu. Jedną z postaci, która dba o swoje zdrowie, jest córka prekursorki stylu i smaku, Magdy Gessler.

Szerokie grono odbiorców miało okazję poznać Larę Gessler w programie Ameryka Express. Cukierniczka wyznała, że przed laty zmagała się z ortoreksją. Czym jest ta choroba?

Czym jest ortoreksja?

Ortoreksja jest niebezpieczną chorobą, która stosunkowo dotyka częściej kobiety niż mężczyzn. To zaburzenie natury psychicznej, które dopiero od niedawna funkcjonuje w medycynie. Ortoreksja jest obsesją na punkcie zdrowego stylu życia i zdrowego odżywiania.

Jak można zauważyć na przykładzie Lary Gessler, fascynacja zdrowym jedzeniem może mieć szkodliwy wpływ na nasz organizm. Gwiazda opowiedziała o tym dla magazynu Joy:

– Nie chodziło o obsesję bycia szczupłą, ja po prostu ustaliłam sama z sobą, że będę jadła tak zdrowo, jak się tylko da, zostanę ekspertką od zdrowego żywienia na swój własny użytek. Zaczęłam eliminować z diety kolejne rzeczy.

Kiedy miałam zjeść coś kiepskiego, pytałam sama siebie: czy coś się stanie, jeśli tego nie zjem? Odpowiedź brzmiała: oczywiście, że nie. To dawało mi poczucie kontroli, a ta dyscyplina nakręcała wszystkie dziedziny życia. Przygotowywałam się wtedy do matury, w związku z tym zaczęłam się bardzo dużo uczyć – wyznała gwiazda na łamach pisma Joy.

Ortoreksję można wyleczyć poprzez wprowadzanie racjonalnej diety pod ścisłą kontrolą lekarza. To wspaniale, że Lara Gessler postanowiła nagłośnić ten problem. Być może dzięki temu więcej kobiet zauważy u siebie niepokojące objawy.

Magda Gessler: córka restauratorki miała zaburzenia odżywiania?

Lara Gessler poradziła kobietom, które zmagają się z zaburzeniami odżywiania, by popatrzyły na tę kwestię z innej perspektywy i nabrały dystansu. Chociaż sport to zdrowie, nie warto skupiać się wyłącznie na liczeniu kalorii i nieustannym kontrolowaniu wartości odżywczych zawartych w naszych posiłkach.

Pamiętajmy również o tym, że porównywanie się z innymi dziewczynami nie ma sensu, bo można wyłącznie nabawić się niepotrzebnych kompleksów.

.

Magda Gessler: córka restauratorki, Lara, wyznała, że zmagała się z zaburzeniami odżywiania.

.

Lara Gessler nieustannie rozwija swoją karierę w mediach.

.

Mogliśmy ją podziwiać w hitowym formacie TVN – Ameryka Express.

.

Kobieyt łączy wyjątkowa więź.

źródło: lelum.pl

Share