Zmiany na listach Koalicji Obywatelskiej. Były polityk PiS został „jedynką” w Rzeszowie

Na listach Koalicji Obywatelskiej na najbliższe wybory parlamentarne wprowadzono zmiany. Były polityk PiS Paweł Poncyljusz będzie „jedynką” w Rzeszowie. Te informacje potwierdził rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec.

– Paweł Poncyljusz był szanowanym politykiem, później aktywnie działał w przemyśle na terenie Podkarpacia. Jeśli podjął decyzję o powrocie do polityki, to witamy go z radością na naszych listach – stwierdził Jan Grabiec.

I rzecznik PO dodał: – Jest człowiekiem myślącym nowocześnie i w kategoriach europejskich, ale zarazem konserwatystą.

Paweł Poncyljusz został „jedynką” w Rzeszowie po tym, jak ze startu w wyborach zrezygnował prezydent tego miasta Tadeusz Ferenc.

Poncyljusz to były polityk PiS, wiceminister gospodarki w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego. W 2011 roku był przewodniczącym klubu parlamentarnego Polska Jest Najważniejsza.

Zmian jest więcej

Zarząd PO dokonał też innych zmian w części okręgów wyborczych. Roszady dotyczą pierwszej „piątki” kandydatów. Okazało się, że na gdańskiej liście „dwójką” został Jarosław Wałęsa.

Z kolei w Toruniu trzecie miejsce przypadło Iwonie Hartwich, jednej z liderek ubiegłorocznego protestu opiekunów osób niepełnosprawnych. Ponadto w Szczecinie z piątej lokaty ma wystartować Magdalena Filiks, liderka Komitetu Obrony Demokracji.

źródło: natemat.pl

Share