Sitek się odnalazł. TVP „schowała” go

Śmierć Pawła Adamowicza sprawiła, że na gdański oddział TVP3 spadła fala krytyki za krytyczne materiały o prezydencie Gdańska. Z anteny zniknął Łukasz Sitek i jego program „Pomorze samorządowe”. Sitek wsławił się wcześniej, jeszcze jako pracownik TVP Info, gonitwą za Pawłem Adamowiczem i nachalnym zadawaniem mu pytań.

„W jesiennej kampanii wyborczej do samorządów Paweł Adamowicz był tak oczerniany w programach informacyjnych TVP, szczególnie w regionalnej TVP Gdańsk, że odmówił udziału w debacie w TVP3, a Łukasz Sitek został zawieszony za agresję wobec Adamowicza” – napisało po śmierci Pawła Adamowicza Towarzystwo Dziennikarskie.

Łukasz Sitek będzie prowadził w TVP Gdańsk nowy program.

Antoni Pawlak, były rzecznik prezydenta Gdańska, wprost pytał w poście na Facebooku: „Gdzie jesteś Sitek? Gdzie jesteś gwiazdo telewizji gdańskiej?”.

Gdzie jesteś Sitek? Gdzie jesteś gwiazdo telewizji gdańskiej? Gdzie się schowałeś? I tylko mi nie mów, że siedzisz w…

Gepostet von Antoni Pawlak am Mittwoch, 23. Januar 2019

„Gazeta Wyborcza” zapytała TVP, co się stało z dziennikarzem TVP. Biuro prasowe telewizji oświadczyło, że Sitek obecnie przebywa na urlopie wypoczynkowym, ale wróci. „Redaktor Sitek od marca będzie prowadził nowy program” – podało biuro rzecznika TVP.

Do tej pory prowadził Łukasz Sitek „Pomorze samorządowe”, w którym bohaterowie przeciwni PiS pokazywanie są często w niekorzystnym świetle.

Na przykład program przed drugą turą wyborów samorządowych poświęcony był „nieprawidłowościom, jakich dopuścił się Paweł Adamowicz”.

Łukasz Sitek wcześniej wielokrotnie w napastliwy sposób próbował zadawać pytania prezydentowi Gdańska. W październiku 2018 r. nie przeszkodziło mu w tym nawet szkolne święto.

– Czy spodziewa pan się zarzutów w związku z zarzutami, które dostali deweloperzy? Chodzi o 400 tys. zł wręczenia panu korzyści majątkowej – pytał w obecności dzieci, które cieszyły się obecnością znanego podróżnika Aleksandra Doby, którego imię nadano szkole.

Nie tylko jednak z tego stał się znany Łukasz Sitek w ostatnim czasie. Jego najgłośniejszą „akcją” była ta w Pendolino relacji Gdynia-Kraków. Wyglądający na mocno zmęczonego gwiazdor – jeszcze wtedy TVP Info – miał grozić skuwającym go w kajdanki funkcjonariuszom policji i pracownikom PKP Intercity zwolnieniem z pracy. Według policji, był nietrzeźwy, wulgarny i agresywny.

– Ja was, k…a, załatwię – miał krzyczeć do mundurowych i pracowników PKP. Wcześniej członek załogi Pendolino miał widzieć go leżącego na ziemi pod restauracją Subway na dworcu Gdynia Główna. Po tym incydencie został zesłany z Warszawy do TVP Gdańsk.

źródło: „Gazeta Wyborcza”

Share