Sól Epsom jest to po prostu uwodniony siarczan magnezu. Ogrodnicy doskonale wiedzą, że do odpowiedniego rozwoju roślin potrzeba zarówno magnezu, jak i siarki. Jeśli tych pierwiastków zabraknie roślinom zaczną one po prostu obumierać.

Jak stosować sól Epsom?

Jak podaje portal deccoria.pl, sól tę stosujemy tylko wtedy, kiedy gleba w naszym ogrodzie jest uboga w magnez. Najwięcej magnezu potrzebują takie rośliny jak papryka, róże i pomidory. Jednak warzywa liściaste takie jak sałata i kapusta, a także groszek wolą, kiedy w glebie nie ma zbyt dużo magnezu.

Sól Epsom jest przez rośliny przyswajana w najbardziej wydajny sposób kiedy to jej roztwór rozpylamy bezpośrednio na liście rośliny. Aby przygotować taki oprysk wystarczy, że dwie łyżki soli rozpuścimy w czterech litrach wody.

Oprysków takich możemy dokonywać raz w miesiącu. W przypadku, kiedy sól Epsom chcemy dostarczać roślinom częściej to możemy w czterech litrach wody rozpuścić tylko jedna łyżkę soli zamiast dwóch.

W czym pomoże sól Epsom?

Sól Epsom jest idealnym środkiem, który znacznie zwiększy wydajność kiełkowania roślin. Jeśli posypiemy nią ziemię tuż przed wysianiem na nią nasion, to kiełkowanie zajdzie o wiele szybciej.

Sól tę możemy zastosować także wtedy, kiedy w naszym ogrodzie zadomowiły się ślimaki, a także kiedy naszą roślinę atakują różnorodne owady. Dzięki jej właściwościom raz na zawsze uporamy się z niechcianymi gośćmi.

Preparat pomoże nam także wtedy, kiedy nasze rośliny mają pożółkłe liście. Stan taki jest spowodowany właśnie niedoborami magnezu, który bierze udział w procesie fotosyntezy i zapewnia piękny, zielony kolor liści.

Sól Epsom możemy też stosować jako naturalny nawóz do trawnika. Zapewni ona piękny kolor i bujny wzrost zielonego dywanu w naszym ogrodzie.

Przypomnij sobie o… CZY KONWALIE SĄ NIEBEZPIECZNE? LEKARZE PRZEKAZUJĄ WAŻNĄ INFORMACJĘ, KTÓRA MOŻE WPŁYNĄĆ NA TWOJE ZDROWIE

Jak informował portal Życie: IMGW OSTRZEGA: GWAŁTOWNA ZMIANA POGODY JUŻ DZIŚ. GDZIE I KIEDY TRZEBA SPODZIEWAĆ SIĘ PRZEŁOMU

Portal Życie pisał również o… SEZON NA KLESZCZE W PEŁNI. FAKTY I MITY, O KTÓRYCH WARTO WIEDZIEĆ, JEŚLI MAMY Z NIMI KONTAKT