Z tą pogodą to czasem naprawdę można zwariować! Początek maja przyniósł nam duże ochłodzenie, sporą ilość wyczekiwanych przez rolników opadów i raczej gwałtowną aurę z zimnym wiatrem i zaledwie kilkoma stopniami powyżej zera. Od kilku dni możemy natomiast raczyć się pięknym słońce, wysokimi temperaturami, a wielu z nas korzysta już z możliwości rekreakcji w zdecydowanie letniej odzieży. Meteorolodzy ostrzegają, że kolejne dni będą nieprzewidywalne, jeśli chodzi o pogodę!

Czasem słońce, czasem deszcz, czasem lato, czasem… zima? Zaskakująca prognoza pogody na wtorek i środę!

Wtorek upływa pod znakiem wyjątkowo wysokiej temperatury, która zaczyna już przywoływać miłe letnie dni, stąd wielu z nas zakłada na siebie lekka odzież. Jednak w większości kraju słońce schowało się za chmurami, a w wielu miejscach trzeba się spodziewać przelotnych opadów deszczu, za co z nawiązką podziękuje roślinność.

Jednak temperatura nas nie zawodzi – na południu Polski na termometrach można zobaczyć 23 stopnie. W Suwałkach było dziś 12 stopni, w Warszawie około 16 stopni, a w południowej Polsce od pasma na Dolnym Śląsku po Małopolskę od 21 do aż 23 stopni!

źródło: pixabay.com

To jednak koniec dobrych wiadomości – noc z wtorku na środę przyniesie gwałtowne ochłodzenie. Słupki rtęci spadną do 3 stopni Celsjusza, a w górach spadnie śnieg!

Jak donosi Fakt za IMGW, sytuacja zmieni się diametralnie już wieczorem i w nocy. Zacznie wiać dość silny, okresami nawet porywisty wiatr, z zachodu i północnego zachodu. Mocno duć będzie w górach – nawet do 60 km/h. Spadnie gwałtownie temperatura – na Suwalszczyźnie, zimnym biegunie Polski, nie zobaczymy na termometrach więcej niż 3 stopnie!

Na drugim krańcu kraju – w Zakopanem temperatura będzie orbitować wokół 6 kresek, jednak może spaść śnieg lub deszcz ze śniegiem. Wciąż najcieplej na południu Polski – od 9 stopni we Wrocławiu po 11 w Krakowie i Rzeszowie.

źródło: wikipedia

Przypomnij sobie o… CZY KONWALIE SĄ NIEBEZPIECZNE? LEKARZE PRZEKAZUJĄ WAŻNĄ INFORMACJĘ, KTÓRA MOŻE WPŁYNĄĆ NA TWOJE ZDROWIE

Jak informował portal Życie: BLISKI KOLEGA JANA PAWŁA II SKOŃCZYŁ NIEDAWNO STO LAT. TO NIESAMOWITE, ŻE ZNAŁ PAPIEŻA POLAKA JUŻ OD GIMNAZJUM

Portal Życie pisał również o… NA JAW WYSZŁY NIEZNANE FAKTY O ŻONIE ŁUKASZA SZUMOWSKIEGO. KOBIETA JEST PRAWDZIWĄ BIZNESWOMAN