Wszystko wskazuje na to, że pogoda w najbliższych dniach ponownie się odmieni. Przez jakiś czas mogliśmy delektować się wiosną, następnie nadeszły dni „w kratkę”, a od jakiegoś czasu aura znów płata nam figle i ciężko mówić o prawdziwej wiośnie.

Już za miesiąc rozpocznie się kalendarzowe lato, jednak nie zdążyliśmy jeszcze w pełni nacieszyć się wiosną. Czy w następnych dniach możemy spodziewać się zmian aury?

Pogoda nas nie rozpieszcza

Zimna Zośka już za nami – przypadała na 15 maja. To właśnie wtedy Polacy mogli zaobserwować obniżenie temperatury oraz opady deszczu.

Pogoda szykuje niespodzianki. Źródło: nocowanie.pl
Pogoda szykuje niespodzianki. Źródło: nocowanie.pl
Pogoda szykuje niespodzianki. Źródło: nocowanie.pl

Tuż przed nią nad naszym krajem przeszli tzw. zimni ogrodnicy (12-14 maja), a w weekend nad całym krajem następowało stopniowe rozpogodzenie i podwyższenie temperatury. I choć już pojawiła się nadzieja, że teraz będziemy mieli do czynienia z wyższymi temperaturami i bardziej słoneczną pogodą, najnowsze prognozy nie brzmią zbyt obiecująco.

W poniedziałek miejscowo pojawią się przelotne opady deszczu i sporo chmur, na południu kraju umiarkowane lub małe zachmurzenie, a temperatury wahać się będą od 12 stopni w woj. warmińsko-mazurskim do 21 w dolnośląskim.

We wtorek nieco więcej chmur, gdzieniegdzie trochę popada deszcz, a termometry wskażą od 14 stopni na Pomorzu do 22 na południu kraju.

Pogoda szykuje niespodzianki. Źródło: pomorskie.naszemiasto.pl
Pogoda szykuje niespodzianki. Źródło: pomorskie.naszemiasto.pl
Pogoda szykuje niespodzianki. Źródło: pomorskie.naszemiasto.pl

Środowa noc przyniesie sporo zmian – IMGW wydał już ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami dla województw: lubelskiego, mazowieckiego, podlaskiego oraz warmińsko-mazurskiego. Temperatura w nocy będzie wynosiła do 0 stopni Celsjusza, zaś przy gruncie nawet do -3 stopni Celsjusza.

W ciągu dnia w środę nie przewiduje się opadów, zaś temperatury będą wynosić od 14 stopni na Pomorzu, przez 15 na Warmii oraz Podlasiu, aż do 18 na zachodzie Polski.

Przypomnij sobie o… CZY KONWALIE SĄ NIEBEZPIECZNE? LEKARZE PRZEKAZUJĄ WAŻNĄ INFORMACJĘ, KTÓRA MOŻE WPŁYNĄĆ NA TWOJE ZDROWIE

Jak informował portal Życie: BLISKI KOLEGA JANA PAWŁA II SKOŃCZYŁ NIEDAWNO STO LAT. TO NIESAMOWITE, ŻE ZNAŁ PAPIEŻA POLAKA JUŻ OD GIMNAZJUM

Portal Życie pisał również o… NA JAW WYSZŁY NIEZNANE FAKTY O ŻONIE ŁUKASZA SZUMOWSKIEGO. KOBIETA JEST PRAWDZIWĄ BIZNESWOMAN